Majetkové vyrovnání

Dobrý den, s manželkou jsem se rozvedli a bylo určeno majetkové vyrovnání.Je uvedeno i datum splatnosti. Už tomu budou tři roky a manželka mi stále nic nechce dát. Její odůvodnění je, že nemá z čeho,že je na mateřské dovolené. Přitom nežije sama, má přítele a špatně se vůbec nemají. Co můžu dělat, abych ty peníze dostal, můžu se obrátit na soud a popřípadě jaký je postup. Děkuji Kratochvíl

Odpovědi
advokatka

Věc se dá bez problému soudně vymáhat, nicméně je nutno podat žalobu co nejdříve z důvodu promlčení.Soud vydá platební rozkaz a pokud na jeho základě nebude bývalá manželka dobrovolně platit, věc se předává exekutorovi, pro kterého není mateřská dovolená překážkou.
JUDr. Lucie Štursová

Zdroj: http://www.advokati-bolzanova33.cz/ad­vokat-brno-pravnik-vymahani-pohledavek.html