Mám nárok na vyplacení majetku po rozvodu?

V roce 2008 jsem se rozvedla, s mojí právničkou jsme se dohodli, že tahanice o majetek nemají smysl. Ale bývalý manžel mi pořád dělá naschvály, před týdnem mi dal mrazák, prý zadarmo a když jsem ho dovezla domů, napsal mi sms, že za 3000, nedala jsem mu je, tak mi neposlal alimenty, to mě naštvalo, proto jsem se rozhodla, že mu to zavařím a pokusím se hádat o majetek dodatečně. Kuchyň jsme si pořizovali spolu, stála 150 000Kč, auto Octavia, pračku, obývákovou stěnu nám platitli naši a je tu spousta dalších věcí. Vůbec nevím, kde a jak začít, poradí někdo? Mám nárok na vyplacení, když už skoro všechen majetek rozdal svým známým nebo rozprodal???? Má smysl jít k soudu? Mám strach abych zbytečně nezaplatila soudní výlohy. Doklady k ničemu nemám, vše zůstalo jemu, policie mi dovolila si odvézt jenom oblečení a nejnutnější věci pro dítě. Nechtěla jsem se takhle tahat, ale ten člověk si nic jiného nezaslouží, je to suverén, já se zadlužila, když pořizovala vše nové, žijem od výplaty k výplatě a on rozdává náš majetek, nemá žádné výlohy, vše platí rodiče, u kterých v rodinném domě bydlí, jezdí si k moři a moje děti strádají. Děkuji moc za radu. D.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. nárok na vypořádání movitých věcí v rámci SJM máte 3 roky od rozvodu..., takže to je první dobrá zpráva :-)

2. podejte, nejlépe ihned, žalobu na vypořádní SJM (myšleno movitý majetek), a to ke stejnému soudu, který vás rozváděl

3. nejsložitější to bude se zajištěním ´důkazů´, které prokáží o jaký majetek se jednalo..., ale i to se dá, sice složitě, ale dá se to zmáknout :-)

Doporučuji, abyste si nejprve veškerý majetek sepsala. Tento majatek si rozdělila na majetek, který jste do manželství přinesla před svatbou Vy a případně exmanžel a na majetek, který byl pořízen během manželství.
A pak ke každé položce zajistila důkazy o nabytí, což nutně nemusí být vždy jen paragon či jiný nákupní doklad, ale pro soud bude postačující i Čestné prohlášení jakékoli osoby, která potrdí, že zmiňovaný majetek se ve vašem bytě skutečně nacházel a že byl přibližně té a té hodnoty. Velmi účinné by bylo, kdyby se vám podařilo získat i fotografie obdobného majetku, což by pomohlo při lepší identifikaci svědkům.

Bohužel jiná cesta není..., ale já bych to na vašem místě zkusil. Poplatek je ´jen´ 1.000 Kč.

Další odpovědi:

Zeptejte se pravnika na techto strankach,vypiste svuj pripad,verte,ze nic neni ztraceno.

Zdroj: www.pravnik.cz./forum

Bronzový

byla jste u rozvodového řízení? součástí je majetkové vyrovnání, námitky směřujte na soud! to co jste si ujednali to máte!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.