marta87

Na co mam nárok po rozvodu. Musím si sehnat sama bydlení?

Dobrý den jsem 5let vdaná a mám 2leté dvojčatka. Manželství od manželovi nevěry nefunguje… Manžel nedávno dostal barák ve kterém bydlíme darem. Dobře ví, že nemam kam jít a že s baráku nic nedostanu pořád se mi vysmívá, že nemam kam jít.. Chci se nechat rozvést,ale vůbec nevím jak bych to s dětma zvládla. Můžeme mě z baráku vyhodit? Je opravdu jediná možnost sehnat si podnájem? Manžel má živ.minimum takže bych sotva obstarala děti natož platila podnájem… Už nevím kudy kam… Děkuji za odpoveď

Nejlepší odpověď
kropitko

Já se obávám,že Vás skutečně vyhodit,co by majitel domu může. Budete si muset sehnat podnájem.
Co se týče financí,nezbyde bohužel nic jiného než se s manželem soudit. Měl by Vám platit výživné,jak na dvojčata,tak na Vás,k tomu máte peníze od státu,věřím,že by jste to zvládla.
Obdivuji Vás,jak to vydržíte,já bych s takových hulvátem,který by se mi vysmíval nebyla ani minutu. Okamžitě bych si našla nějaký podnájem.
Doplňuji:
Ještě Vám sem dám odkaz,tam si můžete lehce vypočítat na jaké dávky od státu máte nárok.Já jsem to počítala jen tak od oka a vyšlo mi,že by jste od státu mohla dostat tak cca 10000,–tedy jestli je už nepobíráte(pokud ne,tak si urychleně zažádejte) Dávky se vyplácí až 3 měsíce zpětně,to by Vám mohlo pro začátek stačit na nějaký podnájem,aby jste mohla složit kauci,zaplatit nájem třeba na 3 měsíce dopředu. Já jsem to počítala takhle. Předpokládám,že už asi nemáte Rp 7.600,ale 3.800+přídavky 1000,–,+social.příspěvek 1.600,+příspěvek na bydlení cca 3800,–.
Otázkou je kolik bude muset platit manžel,když píšete,že má minimum,kolik mu soud vypočte…

Kalkulačky:http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/prispevek-na-bydleni-socialni-priplatek/

Další odpovědi
BENYTA

Jedna technická,jak,to,že manžel pobírá dávky a přitom je majitelem domu?Sociálku by to jistě zajímalo,může totiž dům prodat a pořídit si menší,nebo byt,aby měl prostředky na obživu,nehledě na to,že je ženatý s dvěma dětmi.
Zkuste se na tohle zeptat na sociálce,at proti němu aspon něco máte a není jen on na koni,ponižování dlouho psychicky neunesete,odnesete to duševním zdravím a odrazí se to i na dětech,když budete labilní.

1popelka1

Aramah, pokud by mi byl manžel nevěrný a posmíval se mi, znamenalo by to pro mě, že si mě neváží a nemiluje a s takovým člověkem bych rozhodně žít nechtěla! A raději ze začátku strádala než žít s tímhle…
Doplňuji:
Souhlas s Kropítkem. Marto, vždycky je řešení, i když to tak ze začátku nevypadá – držím vám palce, Marto, ať to s dětmi zvládnete a máte lepší život než teď.

aramah

Paní Marto pokud můžu radit, uvažte zda je rozvod to jediné co chcete.Skuste odpustit,máte dvě děti a já znám i připady kdy pak manželství fungovalo lépe než před tím.Moc vám přeji aby vaše rozhodnutí bylo to jedinné správné..

martina1

Tohle je těžké soudit.Nemůžu vám poradit na co máte nárok ani co dělat,ale bohužel z vlastní zkušenosti vím,jak se cítíte.Jen si zvažte pro aproti,pak je to jen na vás.Můj manžel udělal to samé.Je rozdíl mezi tím,jestli udržuje nebo udržoval delší vztah s jinou nebo ulítnul jen jednou.Podle toho co ale píšete,tak je to hulvát,kterému přijde normální co udělal.Když se mi přiznal,sbalila jsem tašku a tenkrát jen s holkou odešla ke kamarádce a nepřemýšlela co bude dál.Měsíc za námi jezdil a já byla odhodlaná se nevrátit.Pak to nějak vyšumělo a hezký vzpomínky a malá mě přesvědčilly,že nějaká kráva mi všechno nezničí.Ovšem můj manžel byl hodně špatnej.Někteří kolegové byli za něho orodovat,že se asi zhroutí a dodnes toho lituje.Sám přišel s určitými návrhy,jak eliminovat úlety a teď máme už 2děti,všude chodíme spolu a jen mi opakuje,že už by to neudělal.Být vámi,tak nevím.Nechat se urážet a ponižovat rozhodně ne a odejít.Jako já.Buď se mu v hlavě rozsvítí,nebo to bude první krok do nového klidného života.Dneska není si myslím problém najít si nového tatínka.Držím také palce,hlavně kvůli dětem.

TJI

Já osobně si myslím, že pokud byla nemovitost získána za doby Vašeho manželství, jedná se o majetek Vás obou, takže jemu patří pouze polovina a pokud by chtěl barák celý, musel by se holt asi plácnout přes kapsu a půlku vyplatit. Myslím si, že zde platí právní předpisy o společném jmění manželů. Takže jeho řeči jsou dost primitivní. Totéž platí třeba také i pro dluhy. Pokud si on vezme půjčku, kterou nebude platit, po rozvodu i dluh jde napůl.

kropitko

to aramah,podle mého to může být dobré,když se jí posmívá,že nemá kam s dětma jít,využívá své pozice majitele,aby ji ponižoval,těžko odpustit nevěru a ještě ke všemu takové jednání. Máte pravdu v tom,že by to pani měla zvážit,ale já myslím,že to už udělala. Mě manžel podváděl celých 12 let,pořád jsem to tolerovala a odpouštěla,jinak se ke mě choval celkem dobře a k dětem taky,pak ale změnil svoje chování,bylo to až nechutné,okamžitě jsem se s ním rozvedla,ani minutu jsem neváhala. Ono,všechno má své meze. Každý má svou důjstojnost. Jestli Vám by nevadilo,že Vás takhle někdo ponižuje,tak to jsem z toho jelen…parohatej.

kropitko

Bohužel nepíšete dost informací,ale nebojte se toho,že má manžel jen minimum,pravdě­podobně mu budu výživné vyměřeno z možného výdělku. No a pokud ani není hlášen na pracovním úřadě,tak k tomu soud také přihlédne,já si troufám říct,že by jste z něho mohla vyrazit klidně tak 3.000,–5.000,kč

Dále nepíšete z jaké lokality jste,podle toho by byla možnost i se dohadovat o ceně za pronájem,ale v nejhorším Vám nezbyde nic jiného,než se třeba i odstěhovat někam jinam,věřím,že za nějaký menší byteček,případně domeček i chaloupku,by jste se mohla do 5.000 za pronájem vejít,no a věřte nebo ne,těch případných 7.000–8000 by Vám a a Vašim dětem stačilo…