vita

Vypořádání majetku, jak?

Jsem s manželkou zenaty 7 let,manželka si podala žadost o rozvod. Mame společny byt i majetek. Je zapotřebi si sepsat rozdelení majetku na papir nebo jak to vlastně chodí???? V tomhle jsem ješte zelenač.Poradte prosim.

Odpovědi
pekynka

Nám stačilo sepsat movitý majetek na papír, pokud se dohodnete, ale musí být úředně ověřen a ve dvou vyhotoveních. Byt nám soudní znalec odhadl a bývalý mě vyplatil mimosoudně.

Popy

Dohoda o vypořádání SJM..Oslovte advokáta,nebo si najděte vzor na netu..Toto dohoda Vám zajistí, že rozvod bude projednán jako nesporný..Tedy pokud se s manželkou na vypořádání dohodnete:-)

pussy

Doporučuji poradit se se zkušeným právníkem, dělení společného majetku není snadná záležitost a minimálně konzultovat situaci s právníkem se může několikanásobně vyplatit. Mám výbornou zkušenost s JUDr. Filipem Svobodou ze Smíchova.