Co je věcné břemeno?

Co to pro mě znamená, můžu dostat finanční odškodnění ? a kolik. A můžu se ho někdy zase zbavit?Mnohokrát děkuji. Vlasta
Doplňuji:
Děkuji za Váš zájem.
Jedná se mi o sloup elekt. vedení , který mi postavili na mé parcele v době, kdy jsem stavěla dům.V tu dobu tam stál můj provizorní sloup. Ten betonový měl stát na obecním pozemku, ale to by museli kopat novou díru - tak je prostě jenom vyměnili bez našeho souhlasu.
Dnes po mě chtějí, abych odstranila nebo ořezala můj strom, který stojí vedle.
CHtěla jsem , aby ten sloup odstranili, ale řekli mi , že bych to musela zaplatit - na to nemám prostředky.
Tak prý mám přistoupit na věcné břemeno, ale to přesně nevím co by pro mě znamenalo. Zajímalo by mě, zda můžu dostat nějaké peníze a kolik. Jestli to za to stojí. Mnohokrát děkuji. Bobok

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Věcná břemena omezují vlastníka určité nemovité věci (povinný z věcného břemene) ve prospěch někoho jiného (oprávněného z věcného břemene) a to tak, že vlastník věci je povinen se určitého jednání zdržet, něco strpět nebo něco konat.

Zdroj: http://www.pravnik.cz/a/187/ve cne-bremeno.html

Další odpovědi:

Zlatý

Jakmile budete souhlasit s věcným břemenem máte to tam do konce světa a nikdo se s vámi bavit nebude. Nyní nemají pravdu. Pokud si to neodstraní na svoje vlastní náklady, naúčtujte jim pronájem nebo trvejte na odtranění. Oni by se s vámi také nebavili zejména ČEZ !!!

Mám na pozemku věcné břemeno bývalého Telekomu (kabel do mého domku, který již nepoužívám) a vím o čem mluvím. Byl jsem jediný který jim to podepsal a nyní se se mnou nikdo nebaví kdežto s ostatními ano.

Zlatý

Např. rodiče Vám darují svůj byt a vymaní si právo jeho doživotního užívání, takže pokud byste ho chtěla prodat, je zapsán s tímto věcným břemenem.
Doplňuji:
Na parcele jejíž jsem vlastníkem, postavil ČEZ s mým souhlasem a vědomím uvalení věcného břemene, sloup vysokého napětí. S akcí jsem souhlasil proto, že parcela se nachází uprostřed lánu, který obdělává tamnější Agrodružstvo a od čezíku jsem dostal 16 tisícovek odškodného. Od družstva pak ještě inkasuji ročně určitý obnos za pronájem zemědělské půdy. Lepší vrabec v hrsti, než.....

Stříbrný

záleží čeho se břemeno týká,

specifikujte otázku (pokud chcete)
Doplňuji:
tento problém jsme již na některém webu řešili.
Nejdříve sdělte, kdy se stalo "který mi postavili na mé parcele v době, kdy jsem stavěla dům" a co jste udělala ihned. Mám pocit, že jste strpěla výměnu sloupu a řešíte to až teď?
ICQ 55180641
Sloup nechte tak jak je a ořežte větve. Bude to pro Vás nejvhodnější.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.