Je věcné břemeno věčné?

=============­===============
Koupil jsem zahradu a pod ni vede vodovodní řad do jiného města. Ve smlouvě mám , mimo jiné, napsáno, že v případě poruchy řadu mi nebude zahrada navrácená do původního stavu. Ku*wa, ta tom místě praskne potrubí, a já se můžu utopit, ne-li oběsit?

Odpovědi
cukrar

Není věcné břemeno věčné.

Drap

Nemusí být, ale může.

Kepler

Nevím a jaký druh věcného břemena jde a problematika je dost složitá. Tak jsem to místo tebe vyhledal a studuj! Ale jestli ti šlo jen o vtipné zadání, jako Rokiovi, tak nestuduj.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Bcn­%C3%A9_b%C5%99e­meno

Mc Merkurion

… tak, tak …

led

Nie, bude len dovtedy, pokiaľ dôvod vecného bremena nezanikne.
Po lopate: pokiaľ tam bude to potrubie.

anonym

led, i když v potrubí už žádná voda nepoteče? (vyschnul zdroj)

Mc Merkurion

… říká polopatě. břemeno na máš na řad, ne na vodu v něm …

anonym

… když tam nebude voda, na co tam budou roury?

led

To je problém majiteľa toho potrubia