Výmaz věcného břemene z katastru nemovitosti

Jsem vlastníkem nemovitosti. Moje matka je zde uvedena jako věcné břemeno. Potřebujeme rekonstrukci domu na kterou si chceme vzít hypotéku. Banka vylučuje poskytnutí hypotéky pokud je na dané nemovitosti věcné břemeno. Matka souhlasí s vymazáním věcného břemene z katastru nemovitostí.Jak by měla vypadat smlouva o výmaz věcného břemene z katastru nemovitostí, aby byla platná. Děkuji za odpověď Zdeňka G

Odpovědi
standa

Bude se jednat o 1 stránkový papír, na kterém bude jednak identifikace smluvních stran, nemovitosti a zmiňovaného věcného břemene a jednak jednoduchá věta typu „Smluvní strany se dohodly na zrušení shora definovaného věcného břemene“. Datum a podpisy, které musí být notářsky ověřené.
http://realcr­.cz/vzory-smluv/smlouvu-o-zruseni-vecneho-bremene/28/

Zároveň bude nutné podepsat druhý papír, a to „Návrh na vklad do KN“, kde už podpisy nemusí být ověřeny. Níže ve zdroji uvádím odkaz na vzor tohoto dokumentu

Zdroj: http://realcr­.cz/vzory-smluv/navrh-na-vymaz-prava-odpovidajiciho-vecnemu-bremeni/23/