kavon

věcné břemeno

dobrý den chtěl sem se zeptat,manželka dostala dům od rodičů otec je mrtev ale matka bydlí v domě má tady věcné břemeno.ve smlouvě je napsáno doživotní právo bezůplatného užívání bytu.zajímalo by mě jestli se to vztahuje i na elektřinu a plyn,jestli je povina platit nebo ne. Moc dík za odpověd.
Doplňuji:
Jedná se o RD.Tchyně říká že nam ni platit nemusí že to má ve smlouvě ale je tam právě napsáno jen bezplatne užívání bytu. mnohokrát děkuji.

Nejlepší odpověď
dudu

Snad je třeba k Vaší otázce ještě doplnit, že v případě prodeje nemovitosti přechází na kupce i s břemenem, což určitě ovlivňuje její tržní cenu.

Další odpovědi
Miroslavst

Užívání bytu je užívání bytu, energie ať už jde o vodu, topení, plyn, elektřinu jsou služby. Takže ty platit musí.
Jen pro zajímavost, pokud by to byl činžovní dům a prováděl by se zde úklid najatou firmou, jde o službu a tu můžete také vyúčtovat.
Jediné na co má bezplatný nárok je na byt jako takový-tedy holý nájem.