zzzlatokopka

Co vše se dá započítat jako náklady spojené s reklamací?

Před necelým rokem jsem koupila sprchovou pákovou baterii, teď se na ni projevila vada, chci ji reklamovat. Jenže jak to udělat???

Ptala jsem se v obchodě, kde jsem ji koupila a tam mi řekli, že ji mám přinést a oni ji pošlou na 30 dní na reklamaci. S tím bych souhlasila, pokud bych měla 2 koupelny, nemám, mám jen jednu a představa, že se měsíc nebudeme koupat je hodně mimo realitu.

Vím, že si můžu napočítat cestu do obchodu jako náklad spojený s reklamací, ale můžu si napočítat i zakoupení náhradní nejlevnější baterie??? Já ji klidně prodejci po ukončení reklamace předám, postačí mi na měsíc.

Na co mám v tomto případě právo? A jak navrhujete reklamaci řešit vy?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

V první řadě se pozeptej u toho prodejce, zda ti na dobu reklamace zapůjčí baterii náhradní – vzhledem k cenám těch nejlevnějších už to mnozí prodejci dělají…
😉
Pokud ne – asi bych se na nějaké ´dohadování´ vykašlal, baterku koupil (běžná sprchová pákovka už tak od 450,–) a od tohoto prodejce už si nekoupil ani špunt…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Teoreticky vzato ano, mohla bys koupit baterii a tu následně chtít proplatit jako vynaložený náklad na reklamaci. Jenže praxe bude nejspíš trochu jiná a domnívám se, že v dnešní době jít do soudního sporu s nejistým výsledkem a hlavně platbou za soudní výlohy dopředu je trochu risk.
Už jen to, že chtějí odeslat baterii na reklamaci je zvláštní. Normálně pokud je tam závada a je to solidní obchod, dokáže posoudit, zná výrobek, zná dodavatele a nebojí se rozhodnout. Ví, že mu to výrobce proplatí. Jistě má na to právo a 30 dní je lhůta, ale už teď, aniž by baterii viděl se odkazovat na onen zákon je divné.

dEnnYyyyy

kup jinou a počkej na tu reklamaci nebo se osprchuj v kaluži