Avatar uživatele
zzzlatokopka

Co vše se dá započítat jako náklady spojené s reklamací?

Před necelým rokem jsem koupila sprchovou pákovou baterii, teď se na ni projevila vada, chci ji reklamovat. Jenže jak to udělat???

Ptala jsem se v obchodě, kde jsem ji koupila a tam mi řekli, že ji mám přinést a oni ji pošlou na 30 dní na reklamaci. S tím bych souhlasila, pokud bych měla 2 koupelny, nemám, mám jen jednu a představa, že se měsíc nebudeme koupat je hodně mimo realitu.

Vím, že si můžu napočítat cestu do obchodu jako náklad spojený s reklamací, ale můžu si napočítat i zakoupení náhradní nejlevnější baterie??? Já ji klidně prodejci po ukončení reklamace předám, postačí mi na měsíc.

Na co mám v tomto případě právo? A jak navrhujete reklamaci řešit vy?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, brillant, redy, JájsemRaibek, marci1, gecco před 3290 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

V první řadě se pozeptej u toho prodejce, zda ti na dobu reklamace zapůjčí baterii náhradní – vzhledem k cenám těch nejlevnějších už to mnozí prodejci dělají…
😉
Pokud ne – asi bych se na nějaké ´dohadování´ vykašlal, baterku koupil (běžná sprchová pákovka už tak od 450,–) a od tohoto prodejce už si nekoupil ani špunt…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Teoreticky vzato ano, mohla bys koupit baterii a tu následně chtít proplatit jako vynaložený náklad na reklamaci. Jenže praxe bude nejspíš trochu jiná a domnívám se, že v dnešní době jít do soudního sporu s nejistým výsledkem a hlavně platbou za soudní výlohy dopředu je trochu risk.
Už jen to, že chtějí odeslat baterii na reklamaci je zvláštní. Normálně pokud je tam závada a je to solidní obchod, dokáže posoudit, zná výrobek, zná dodavatele a nebojí se rozhodnout. Ví, že mu to výrobce proplatí. Jistě má na to právo a 30 dní je lhůta, ale už teď, aniž by baterii viděl se odkazovat na onen zákon je divné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dEnnYyyyy

kup jinou a počkej na tu reklamaci nebo se osprchuj v kaluži

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek