pn65

Kdy je vhodné podat návrh na osobní bankrot?

Mám to podat až podepíšu pracovní smlouvu, nebo ještě před ní?

Než to soud posoudí, to může trvat, si myslím a do té doby ty dluhy budu muset splácet normálně.

Nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
marci1

Podmínkou pro oddlužení je to, že máš práci. Pracovní smlouvu také musíš k žádosti doložit.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/osobni-bankrot

Další odpovědi
JájsemRaibek

Podáním k soudu se přerušuje veškeré vymáhání. Musíš doložit příjmy za posledních 5 let.
Do doby než rozhodne insolvenční soud platit nemusíš, nic ti nehrozí, exekuce se zastavují atd.
Nejprve si spočítej, zda jsi schopen splatit za 5 let minimálně 30% dluhů. Ale pozor! Ne že chceš ty zaplatit, ale kolik ti strhnou jako přednostní pohledávku.
Pokud není z čeho srážet není co zaplatit.
Pokud máš dluhy ve výši milion, musíš být schopen zaplatit 300 tisíc za 5 let. Tj. 5000 měsíčně. Tvůj čistý měsíční příjem by musel být 15200,–kč aby ti srazili 5035,–Kč na přednostní pohledávku. Pokud to tak není, nejsi schopen splatit a soud zamítne.

ivzez

Z portálu Justice.cz a insolvenčního zákona:

"K návrhu na povolení oddlužení musí dlužník připojit:

seznam majetku a seznam závazků, popřípadě prohlášení o změnách, ke kterým
v mezidobí došlo v porovnání se seznamy, které v insolvenčním řízení již dříve předložil,

listiny dokládající údaje o příjmech dlužníka za poslední 3 roky, …"

_____________­____________

Raibeku, měl byste být přesnější:

Dokládají se příjmy za poslední tři roky (nikoliv za pět)
pravdu nemáte ani „čistém příjmu ze zaměstnání“.
Má-li dlužník ze zaměstnání nižší příjem, lze to řešit darem.

Zdroj: http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html