Avatar uživatele
Registrovaný

věcné břemeno

Doplňuji:
Matka má věcné břemeno na mém baráku,nastěhovala si tam přítele/potetovaného roma/,který si tam bez našeho vědomí zřídil trvalý pobyt.Je to možné bez našeho souhlasu?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Myslím,že bude nejlepší zeptat se přímo na Obecním úřadě,ale věcné břemeno tam má jen tvoje matka,tak nevím,ale pokud by si k sobě chtěla vzít takovou "oporu"měla by se s vámi domluvit,jen se nedej,vím o čem mluvíš,přeji ti hodně sil a pevné netvy.


Avatar uživatele
Bronzový

Ne, musí být souhlas majitele, ale jelikož tam má matka věcné břemeno, domnívám se bydlení, tak stačí její souhlas.


Avatar uživatele
Bronzový

a) K věcnému břemeni:


Záleží na obsahu věcného břemena, tedy zda má matka právo "si tam nastěhovat" další osobu.

§ 1258 Obč.Zák
Služebnost zahrnuje vše, co je nutné k jejímu výkonu. Není-li obsah nebo rozsah služebnosti určen, posoudí se podle místní zvyklosti; není-li ani ta, má se za to, že je rozsah nebo obsah spíše menší než větší.

§ 1262 Obč. Zák.
(1) Zřizuje-li se právním jednáním služebnost k věci zapsané ve veřejném seznamu, vzniká zápisem do takového seznamu. Vzniká-li služebnost k věci zapsané do veřejného seznamu na základě jiné právní skutečnosti, zapíše se do veřejného seznamu i v takovém případě.
(2) Zřizuje-li se služebnost k věci nezapsané ve veřejném seznamu, vzniká účinností smlouvy.

b) K trvalému bydlišti:

Při přihlášení k trvalému pobytu se musí předložit doklady o vlastnictví domu či bytu nebo jiné doklady opravňující k jejich užívání, zpravidla nájemní či podnájemní smlouva, popř. smlouva o ubytování, anebo úředně ověřený souhlas oprávněné osoby s přihlášením k trvalému pobytu. Souhlas vlastníka objektu se nevyžaduje, pokud si občan zvolí místo trvalého bydliště v místě trvalého pobytu svého příbuzného v řadě přímé, sourozence nebo manžela.

http://www.mvcr.cz/…


Z přihlášení k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k objektu či jeho části, kde je občan přihlášen, ani k vlastníkovi tohoto objektu. Ale pozor, soudní exekutor má právo násilně vniknout do bytu, který je trvalým bydlištěm dlužníka, a zabavit a prodat věci, o nichž může předpokládat, že dlužníkovi patří......


Avatar uživatele
Bronzový

pokud je to bez vašeho svolení, tvé a tvé matky, tak bych se zašel zeptat na úřad a případně bych zavolal policii, aby pána vykázali. Nejsem rasista, ale dneska jsem četl, že se vytváří speciální kontinent pro ně :-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.