Věcné břemeno chůze

V jakém rozsahu mohu užívat pozemek, na který mám věcné břemeno chůze.Služebnost cesty vozové selským povozem, chůze a vodění dobytka. Je možné používat motorová vozidla a přístup musí splňovat kritéria pro případný průjezd selským povozem?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to sice slovíčkaření, ale o tom to právě je. Nevím kdo jste, jestli ten, kdo pozemek vlastní a musí nechat průchod nebo ten kdo chce procházet.
Pokud jste vlastník, máte štěstí, protože po cestě musíte nechat jen jít anebo projet selský povoz. Velikost cesty-místa musí být taková, aby tam ten selský povoz projel. O autě se zde nic neříká, tak bych nedovolil projet autem.
Pokud jste ten, kdo chce používat cestu, máte smůlu, autem neprojedete. Jen pěšky nebo jak je uvedeno průjezd selským povozem nebo s dobytkem.