Avatar uživatele
dust8

Zvyšuje stupeň perlivosti neochucené minerální vody cholesterol?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 960 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Některé ano, jak se dovíte v odkazu. Všeho s mírou,.

" Pít, či nepít minerálky denně? Ne každá je k tomu vhodná

Minerálky pomohou před závodem, doplňují pro tělo důležité látky a ty „lázeňské“ umí i léčit. Jejich nezřízené pití ale může způsobit hypertenzi či ledvinové kameny nebo zvýšit cholesterol. Nutriční specialistka nám poradila, v jakém množství minerálky pít a co sledovat na etiketách.

Minerální vody se liší složením a ne všechny jsou vhodné k běžnému pití,“ vysvětluje nutriční terapeutka Kristýna Báčová ze Světa zdraví.

Podrobnosti v odkazu – z minerální vody se dělí do tří skupin,
lehce mineralizovaná voda, na běžné pití
středně mineralizovaná voda – „na chuď“
silně mineralizovaná voda – je buď pod dohledem lékaře, nebo je pít v malém, množství pro vyřešení problému

Mohou vzniknout problémy z přemíry minerálů

Vody bychom měli pít střídat, dávat přednost jemně mineralizovaným a „silnější“ minerálky si dopřávat ve zmíněné rozumné míře (kolem 0,5 litru za den).

Nesprávně využité minerální látky z anorganických zdrojů se mohou volně pohybovat v žilách a začít se usazovat v podobě vápníkových plátů v cévách."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/cenne-ionty-a-mineraly-prevence-dehydratace-ale-i-vysoky-tlak-ci-cholesterol.A160725_113­831_behani_hri

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?dust8 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Cholesterol zvyšuje špatná životospráva (tuky, cukry, častá konzumace smaženého jídla, nedostatek zeleniny, nedostatek pohybu. Minerálky na to vliv nemají, ty mají vliv na ledviny, podporují vznik písku a kamenů v močových cestách, pokud má k tomu člověk dispozice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Současní odborníci tvrdí, že í, že pití syceného nápoje pomáhá odstraňovat “špatný” cholesterol a dokáže snižovat hladinu cukru v krvi.
Většina minerálních vod je tak na sklenku denně. Pokud se jedná o kvalitní minerální vodu. „šidítka“ a některé vody jsou vhodné k denní konzumaci i ve větším množství.
Dnešní prodávané minerálky v PET lahvích bývají šidítka. Dlouho vydrží a usazeniny (minerály) tam nenajdete.

(Super)perlivost může působit pocit sytosti/přesycení v žaludku (sníte toho méně), plynatost a pálení žáhy.

Zvýšený cholesterol má různé příčiny. Proto se musí snižovat různě/odlišně.
Je třeba si uvědomit, že dnešní babičky, maminky, předškolní a školní zařízení ničí cévy svých dětí. Z neznalosti, v dobré víře (ovlivněni názory „odborníků“, napříč různými obory), že je krmí zdravě, z finančních důvodů (dostupnost potravin).
Chybí (obecně v populaci) dostatek vit. skupiny B, D, kyselina listová. Doastatek Mg (pro správné přisvojenípotřebuje Ca), rutin, citrin. Křemík, cholin, inozitol, lecitin (vše v obilných klíčcích i sušených). Denně jablko.
Cévy se devastují ztuženými tky, rostlinnými „másly“ a slunečnicovým olejem (i když je zdravější variantou konzervace u trvanlivých výrobků = sušenky, krekry, brambůrky, konzervy, ale stále vhodnější než tk palmový). Máslo/sádlo jídelny nepoužívají. Restaurace, jen některé (vyšší cena).
V zúžených a takto poškozených cévách se snadno usazuje cholesterol. Zdravou cévou přoběhne bez úhony.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek