Ztratil jsem mobil v poli o_O

Je to docela šílená otázka … včera jsem byl z kamarádem venku a měl jsem už skoro vybitý mobil … ale řekl jsem si:No co,stejně jdu za chvíli domů tak ho vybiju písničkama! … Šli jsme kolem velkého zarostlého pole travin a najednou mi přestal hrát a psalo mi to,že baterie je komplet vybitá a vypl se mi mobil…od té doby jsem o něm nevědel…přemýšleli jsme,že zahrajeme schovky v tom velkém poli,ale vymezili jsme si přesné místo,po jakou dálkou se už nesmi jít…a jak jsem je schovával já a kamarád pikal,zběsile jsem běžel,až jsem si potom lehl do těch travin,zíjstil jsem že nemám mobil v kapse…Tak jsme ho hledali po celém poli a ten kamarád zavolal posilu asi 6 dalších kamošu ale nenašli jsme ho…Dneska mám jít hledat zase ale tentokrát budeme jenom 3…Venku navíc přes noc pršelo…Poradte mi,má to cenu jěště dnes tam chodit a hledat ho?Mámka ráno zablokovala SIMku … taky jsme přemýšleli že si vememe takový ten hledač kovů nebo ho najdeme pomocí GPS ale když je vypnutý??? Je možné že ho mám dál hledat nebo se na to už vykašlat?
Doplňuji:
Děda Louda:
Jakou kličku??

Nejlepší odpověď
briketka10

jestli tam neroste nic vysokého a nikdo vás neviděl jak tam pobíháte zkusila bych pole prohledat znovu :)
Doplňuji:
jak píše vlk samotar – jestli ho najdeš nech pořádně vyschnout !!

Další odpovědi
anonym

Jestli na hledání mobilu zareaguje detektor kovu, tím si nejsem zcela jistá. Ale řekla bych, že hledat máš. A nejspíš bych začala od místa, kde jsi ho ještě naposledy prokazatelně měl. Jinak si uvědom, že při běhu mohl dopadnout dost daleko od místa, který jsi proběhl.
Pro příště si také uvědom, že po poli se neběhá. Něco na něm nejspíš roste a Ty jsi už i tak způsobil zřejmě dost škody svou nezodpovědnou hrou, nemluvím o hledání ve skupině cca 8 a dnes cca 4 osoby.
V takovém případě to chce si uvědomit, jak bys byl nadšený Ty, kdyby ve Tvém poli couralo během dvou dnů cca 10 cizích lidí. Je to pěkně sobecká hra. Možná bys měl pro příště uvažovat i o příčině a následku a být zodpovědnější za svoje chování.
Jako děti jsme nesměly ani na louku, když na ní byla nepokosená tráva, protože i té bylo škoda ji ucourat dětským pobíháním a hraním.

vlk samotař

http://www.stre­am.cz/jaknato/605878-jak-zachranit-utopeny-telefon Pokud ho najdeš tak ho nedávej na nabiječku.

anonym

ad iceT, Děda Louda myslel takový, co znají všichni chlapi, co byli na vojně, viz odkaz ve zdroji:
(V některých útvarech CO jsou dodnes, a pro svou nenáročnost, spolehlivost a minimální spotřebu, se dokonce ještě dnes prodává do rozvojových zemí).
Doplňuji:
Nevím, proč všichni mudrujete, když odpověď je nasnadě.
V podobných případech je jediná efektivní metoda místo 10 lidí, jediný pes, jemuž dáš očichat osobní oblečení (pach) a pak jen povel „hledej!“.
V nepřehledném terénu je stále psí čich účinnější, než veškerá technika.
(Ti cvičení dokáží nalézt i drogy či výbušniny a to i pod různými obaly nebo úkryty, třeba v autě).

Zdroj: http://expedi­cebilytesak.sweb­.cz/technika/his­toricka-technika/TP25.htm

anonym

škoda vybití, za pokus nic nedáš

Děda Louda

Takže teď máš z telefonu mobilního telefon polní. Ten je taky užitečný. Hlavně nesmíš ztratit ještě kličku, to už by byl vážně skoro k ničemu.
Doplňuji:
Klička induktoru je velmi důležitou součástí polního telefonu, kterou u mobilu nenajdeš. Takže bez ní je ti k ničemu i ten polní telefon. Vlastně máš teď telefony dva, ale jsou ti oba na dvě věci (možná každý na jednu, ale zrovna tak na obě), tudíž si nezavoláš.
Mimochodem, ten polní se pokus vystopovat po drátech.

bolak

Když vás je tam tolik, tak zkuste rojnice ne?
Jenom podotýkám že rojnice v jednom nebo ve dvou se dělaj dost blbě…

Jinak myslím že první místo ve hře na schovku už je jasný, nezbývá než předat medaili…teda…až se konečně výherce najde.

iceT

Polní telefon se používal v dobách,kdy s námi naši rodiče ještě rozhodně nepočítali a děda louda má na mysli přesně nebo skoro přesně tohle
http://starozit­nosti.hyperin­zerce.cz/ostat­ni-sbirky/inzerat/3873604-polni-telefon-se-znakem-orlice-nabidka-louny/

terry

Kde jsi ho ztratil?
Kam mám jít hledat?
Co to bylo za mobil? Stojí to za to?