okop

Ztratil jsem doklady, místo řidičáku jsem nedostal žádný dočasný náhradní doklad. Co když mě zastaví policie?

Ztratil jsem doklady, zažádal jsem o nové a dostal jsem tzv. dočasnou občanku. Místo řidičáku jsem žádný náhradní dokument nedostal. A teď otázka, když me zastaví policie, budou chtít doklady a já jim ukážu jen náhradní občanku, hrozí mi nějaká pokuta?

Nejlepší odpověď
yuko

Obecní úřad s rozšířenou působností vám vydá „Potvrzení o oznámení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení ŘP". Toto potvrzení slouží jako náhrada ŘP a platí pouze na území ČR po dobu 30 dnů; jako náhrada za mezinárodní ŘP se vydává nový mezinárodní ŘP viz odkaz

Zdroj: http://ridicske-prukazy.info/ztrata-odcizeni-poskozeni-zniceni.html

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Jedeš bez řidičáku. Pokud nemáš žádný doklad, nemůžeš jezdit. Myslím, že každému je jasné jaké doklady máš a musíš mít při řízení.

cukrar

kdepak jste hlásil že nemáte řidičák?

Mc Merkurion

… je rozdíl nemít doklad (zapomenu doma) a nevlastnit řidičák … ono se dá v registru snadno ověřit na základě občanky, že vlastníš oprávnění (neříkám, že to není na pokutu) … vlastní zkušenost
… bez zažádání ti nikdo nic nevydá, ani pingl pivo …