Zadržení ŘP…

Dobrý den. Dne 21.10.2009 mi policie zadržela řidičský průkaz,z důvodu že jsem se omítl podrobit dechové zkoušce.Daly mi zákaz na jeden rok.Tak bych chtěl vědět.Amnestie se asi nevztahuje,ale mohu si po půlce zažádat o vrácení?Byl to můj první přestupek.Jak to bude s vrácením,myslím s přezkoušením,nebo bez.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

  1. ´amnestie´ nebo-li účinnost nového trestního zákoníku se na tento případ nevztahuje
  2. zažádat o podmínečné zkrácení trestu zákazu činnosti (řízení) můžete po půlce odpykaného trestu požádat, ALE jedině tehdy byl-li vám uložen „zákaz činnosti“ podle přestupkového zákona…, pokud jste pozbyl řidičského oprávnění ´jen´ za nasbírání 12-ti bodů *) tak paradoxně žádat nemůžete a musíte čekat až na vypršení celého trestu.

*) za vámi zmiňovaný přestupek jste musel obdržet 7 bodů

3. Co se týká ´přezkoušení´, tak to je odvislé od délky trvání zákazu…, pokud zákaz bude trvat celých 12 měsíců, tak na přezkoušení jít musíte, pokud vám zákaz podmíněně zkrátí, tak nikoli.