Avatar uživatele
Kryšpín

Znáte slušná upozornění, která se používají mezi řidiči?

Šoférská domluva, je mezi řidiči jakási gestikulace na př. zapomenutý blinkr, máš závadu, nesvítí ti světla, pozor na výmol ap., nebo jenom vystrčený prostředník a podobné posunky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Univerzální varování je bliknutí dálkovými…
Upozornění na nerozsvícení je několikeré sevření a otevření ruky dlaní k dotyčné/mu (ale už se mi stalo, že jsem tak upozornil dvě holky na dálnici a po chvíli evidentního nepochopení na mne holky taky ´zamávaly´).
Ukázání vztyčeného prostředníčku (nebo palce a malíčku) je odkázáním dotyčného někam k mé zadní části – a – pozor, v mnoha státech zato hrozí pokuta!
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

používám vystrčením ruky z okénka s gestikulací zpomal (překážka na vozovce atd). světelnou signalizací nerozsvícená světla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kodl67

Upozornění, že blikáš směrovkou pořád – sevřít pěst a poklepat na sebe palcem s ukazováčkem.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak píše gecco.
Jen dodám, např. v Německu se probliknutí někde považuje za nátlak.
A také se mi stalo, vědoma si povinnosti denního svícení, když jsem šla pěšky, upozorňuju řidiče, jak píše gecco, a pak a mě řidič zamával. Auto deutsche 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Já občas zablikám dalkovými světly, žádnou ruční gestikulaci nepoužívám.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

navrhoval bych popsat dveře auta číslem mobilu a mohou si zavolat co koho trápí rovněž číslo dát na střechu vozu kvůli řízení provozu ze vzduchu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano, znám posunky, ale ne na výmol na silnici. Určitě časem postřehnete, jak se ukazuje že namáte rozsvíceno, (jak to děláte dozadu)? blikáte, zpomal, jeď, stůj. …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek