Avatar uživatele
anonym

Zplnoletnění

Dobrý Den
Je mi 17 let a chodím se svím přítelem kterému je 21 má byt a penmíze také máme . A chcela bych se nechat s plnoletit aby si mě mohl vzít a mohly by sme mít rodinu..kelikož moje rodiče jsou takoví dy agresivní..a vím že kdyby zjistily že jem v tom že njí se roozejít a mě doženou na potrat . tak prosím moc šlo by mě zplnoletit..? a kde..?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4500 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

koukněte na tuhle diskuzi. Ale co jsem pochopila já,je to,že rodiče jako Vaši zákoní zástupci by s tím museli souhlasit. Podat návrh k soudu na zplnoletnění.
http://www.pravnik.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Zplnoletnit Vás může jedině soud a ten to nejspíš neudělá jen z důvpdu, že se Vám nechce bydlet s rodiči a ani proto, že chcete bydlet s přítelem.

Za prvé, dokud ke zplnoletnění nedojde, jsou Vaši rodiče Vaši zákonní zástupci, tedy museli by se zplnoletněním souhlasit.

Za druhé, soud Vás zplnoletní za určitých podmínek - tedy, pokud už jste těhotná a chcete se o dítě starat (a prokážete, že jste toho schopná), nebo byste se s přítelem chtěli brát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spiritus

jde to jen ve výjímečných případech ale u tebe by to možná mohlo vyjít-zkus se optat nějakýcho právníka,ten ti s tím určitě(za peníze) poradí a pomůže

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

že by : http://www.poradte.cz/…
nebo
http://www.poradte.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony