Je mi 16 a jsem těhotná. Chci se jen zeptat, jestli se můžu nechat předčasně zplnoletnit a kde a musí k tomu být svatba?

Nejlepší odpověď
kropitko

vlastina má pravdu, je potřeba podat žádost k soudu…ten pak rozhodne,zda Vaší žádosti vyhoví.
Nerozumím moc tomu,proč toužíte být plnoletá,,,

Další odpovědi
standa

Porodit můžete i jako 16ti letá a nepotřebujete k tomu tzv. ´zplnoletnění´.

Pouze, kdybyste se chtěla VDÁT před 18 rokem, tak k tomu potřebujete předchozí souhlas soudu.

vlastina

Roky se „kupují“ soudně právě kvůli svatbě.
Doplňuji:
Ty uvozovky jsem tam dala asi proč? Samozřejmě že za peníze se roky nekupují-jen se tomu tak říkalo.

pondělí

žádné roky se nedokupují,jen soud na vaší žádost posoudí,jestli jste schopná vy a váš budoucí vytvořit manželství,finanční i duševní zdatnost,musí u toho soudu být rodiče obou partnerů,partner a zástupce socialky,soud určí také vašeho ručitele pro dobu do zletilosti

elektrikář

Moje žena se chtěla vdávat. Do 18 jí scházely 2 mněsíce. Museli jsme k soudu. Podepsal jsem, že se pokládám za otce očekávaného dítěte. Chvíli nám to rozmlouvali ale nakonec nám to povolili. Nic jsme platit nemuseli.Pak jsme se mohli vzít.