Zplnoletnění

Existuje ještě nějaký důvod ke zplnoletnění nezletilého než-li sňatek???Bývalý manžel si našel ženu s 2 dcerami. 17 letá s nimi ještě sdílí domácnost. Oba holdují alkoholu a doma se pak dějí prý hotová zvěrstva.Holčina nemá žádné finanční prostředky, kapesné z výživného nedostává. 18 ji bude až v prosinci. Je možné v tomto případě zažádat o zplnoletnění, aby se mohla svobodně odstěhovat k příteli a v klidu dokončit školu?Co vše je vlastně ke zplnoletnění potřeba???

Nejlepší odpověď
mosoj

Mně připravila sestra o podíl na bytu po matce tím, že zplnoletnila svého vnuka a byt nechala přepsat ještě před smrtí matky na něj. Co napovídala matce se samozřejmě již nedovím.

Další odpovědi
anetadela1

Já myslím, že se v klidu může odstěhovat a nemusí kvůli tomu být plnoletá… Dyť to nikde není daný, že děti musí být u rodičů do 18 let.

Miroslavst

Klidně se může odstěhovat kam chce. Tedy se souhlasem rodičů. Horší to je v tom případě, že pokud by chtěla činit jakýkoli právní úkon, stále až do prosince potřebuje svolení zákonných zástupců-rodičů.
Ale nikde není zakázáno, že musí být až do 18-ti doma.