Nikča137

Je možné v 17 se nechat zplnoletnit?

Chtěla bych sezeptat, zda je možné v 17 se nechat zplnoletnit,nejsem těhotná ani nic.A kolik to stoji?chci se odstěhovat

Nejlepší odpověď
marci1

Musíš mít k tomu vážný důvod. Kvůli odstěhování nelze. Od 1.1.2014 platí nový občanský zákoník. Zplnoletnit lze z důvodu uzavření manželství (těhotenství), za účelem podnikání nebo v případě domácího násilí. Třeba letos první 16letý chlapec byl již zplnoletněn za účelem podnikání, ale jak jsem se dočetla : 3 hodiny to musel obhajovat u soudu.

Další odpovědi
mosoj

Ano můžeš, ale potřebuješ k tomu zákonné zástupce ( nejspíše to budou rodiče).

Pepa25

Kvůli odstěhování? Ke komu? Nebylo by lepší se s rodiči dohodnout?

ivzez

Není možné „se nechat zplnoletnit“.
Je možné soud požádat o přiznání plné svéprávnosti.
Nestojí to nic (neplatí se žádný poplatek).

Nezletilý musí prokázat schopnost se sám uživit.
Takže pokud se dokážeš sama uživit,
(podnikáš-li na příklad), směle do toho.