Deli

Zpíváte (nebo zpívali jste) svým dětem? Zpívala maminka Vám? Co?

U nás se zpívá všechno, starší dcera je muzikální, manžel je vyznavač Brutusu a já mám ráda vše, co má melodii.
Takže naše 22 měsíční Gitulka si brouká od „houpy, houpy“ a „mňam mňam bobík“ přes „okoř“ a „červenou řeku“ až po „Gou gou gou gorila“ – u ní „golila“ 🙂 všechno možné.
Od roka také fouká do flétničky (po vzoru starší sestry) a přesně ví, k čemu slouží mikrofon.

Jak to je u Vás?

Nejlepší odpověď
Andělé

Nechci se s dcerou stále vytahovat,ale chodila od školky do 5 třídy do hudebky na zpěv a klavír. Vyhrávala ve zpěvu každoročně 1.místo,tak když jsem měla skvělou náladu a chtěla oboum dětem zazpívat,smály se na celé kolo. Dcera to hodně dlouho příbuzným a mým kamarádkam skvostně vypávěla…(zpívám opravdu hooooodně falešně 😁))
Moje maminka nám nezpívala,ale krásně nám četla,pamatuju si to dodnes.
Doplňuji:

  • iv-…:-D) 😁) 😁)…:-))

Další odpovědi
anonym

Mým klasiku.Vzali jsme to kolem louky,kde byla travička zelená,kousek dál byl oves,kde skákal pes,byli tam i ovčáci čtveráci,kolem běžel malý myslivec…Dnes vnoučata mi o tyhle písničky nějak nestojí,to je samý jó,jó jóplé jou,kravička Jolanka s telátkem Johankou.Už jsem mimo mísu,mají na to svojí mámu s tátou,já už si nechám zpívat od nich.

anonym

Mam s klukama ( 22 a 28 )jen jednu pisnicku. Privezla jsem si ji ja z tabora a preziva uz 35 let. Zpivame ji jeste dodnes , dohromady , kdyz nekam spolu jedeme dal autem. Je to takovy ritual na stastny dojezd a prijezd… napisu cast :
Smrdeli tam sardinky ,
letky betky verzinky …
ctyri kovbojove , po velikem boji , kourili tam Verzinky ..
ctyri kovbojove , po velikem boji , kourili tam Verzinky .
O pul noci dup, dup, dup ..
privalil se chlap jak dub ,
byl to toreador , na nose mel nador ,
v kapse nemel ani chlup.
Porucil se pecinku , k tomu peknou slecinku ..
byla to Loty , cerna jak boty ,
ta mu padla do noty ..

a jeste je pak hodne dlouha .. samy chlast , cigara , zensky a rvacky … jako v beznem zivote , no !! 🙂 -iv-
Doplňuji:
P.S. Andele , klukum jsem to zpivala od malicka a oni to pak ucili zpivat i ostatni deti v MS. !! 🙂 -iv-

baghira

Zpíváme. Ani ne tak „dětem“, jako spíš „s dětmi“ :)

anonym

Pubertu vasich holek vam i obema trochu zavidim. 🙂
My jsem ji s klukama tak nejak preskocili . Ale vyhrozuji , ze teprve prijde. ! 🙂
Sama si ale verim , ze by jsme ji zvladli a vy ji zvladnete urcite take. Chce to spise podle me vubec nereagovat .. ani na ty jejich drzosti. Spise chvalit a chapat. Ja jsem ve 13 take rekla moji sestre , ze je krava. Pritom jsem k ni ale vzhlizela. No , ale protoze jsem byla v puberte , tak holt byla krava. ! 🙂
Nemysli to zle , patri to k veku a urcite to jednou prejde… 🙂 -iv-

Andělé

  • iv-,máte pravdu,určitě tj.dočasné,ale přála bych si od pána boha vyfasovat větší trpělivost…:-D) Když vychovává jen máma,tak je to opravdu těžké.Chlap v tomto hodně chybí,protože má přirozenou autoritu.Ze mě má dcera jaksi „prču“ a já bych jí za to nejraději „zabila“…:-D)

Také se snažím už radši dělat,že ji neslyším,ale někdy mi to tak zaleze do uší,až mi podrásají moje nervíky 😁
Ale jinak jsem vděčná,že ji mám,že je zdravá a když opomenu pubertu,tak jsem na ní opravdu hrdá…:-) Potřebovala by Vás za tetičku…to by se nám všem moc líbilo..:-D))

anonym

Andele , je pravda , ze me maji vsechny deti mych znamych radi. 🙂 Jsem takova bojovnice , bojuji za ne. 🙂
Kdyz nekteri kluci nesmeji hrat hry ( zabijacke ) , aby s ez nich nahodou nestali teroriste … 🙂 , tak ja jim vsem rikam , ze moji synove zastrelili pulku Ameriky a take nejsou teroriste. 🙂
Jenze , kdyz nejakej blazen vtrhne do skoly , zabije tam deti a ucetelky , tak s ehned pise , ze mu v pc nasli tyhle hry.
Ale tyhle hry hraji dalsi miliony deti po celem svete a zustavaji " normalni ".
Ja to klukum vse kupovala , shanela v Nemecku .. meli vse hned a nejsou rozmazleni spratci.
Dnes se zivi sami , me by nikdy nenechali zaplatit ani nakup v Globusu. ( chodim s nima jen jen tak jednou za ctvrt roku ) … na obedy chodime na stridacku … ja al eplatim casteji. Sama to takm chci. Proste jdeme a nekdo se pak prihlasi k placeni. 🙂 A ja vzdycky reknu : To kdybych vedela , tak jsem si dala i predkrm. !
A moji kluci uz dnes vetsinou predem rikaji : Mamino , dej si predkrm. A ja uz z toho poochopim , ze dnes neplatim. 🙂
Pisi vam to proto , ze ja strasne verim na to , ze jsem to dokazala i s jejich tatou tim , ze jsme jim nikdy nic nezakazali , nikdy nezvysili ani hlas … na zadek nedostali nikdy ani jako malinky. A oni nam to vycitaji !!
Ze ani nevi co to je a nemohli si ani vyzkouset volat na linku bezpeci. 🙂
Nekdy sice take otocili na muj nazor oci a ja jsem jen vykrikla , ze se bojim , aby jim tam ty ocicka vzadu nezustali. 🙂
Vydrzte . ! -iv-

Andělé

  • iv-,moc hezky se mi to četlo 🙂 Musíte být hodně klidná a neobyčejná.

Je pravda,že sama vím,že záleží na přístupu rodičů. Sice nepatřím mezi nerváky,ale přiznám se,že když je toho na mě moc,tak někdy hlas zvýším,pak mě to ale mrzí. Vyzkoušela jsem si,že jsem zatla zuby,nenechala se vyprovokovat a dcera pak ani nebyla drzá,jako by jí to přestalo bavit,když nebyla ozvěna 🙂.Myslím,že jsem se „polepšila“,ale ještě se stále najdou dny,kdy se neovládnu a nechám se strhnout a zvýším hlas. Dodělá mě,když dcera koulí očima:-D.Je navíc vysoká,já měřím jen 155 cm a dcera už má 165 cm a má ze mě „prču“:-D)
Myslím,že mě tím život učí větší trpělivosti,klidu a uvědomění si,že mám každého brát takového,jaký je a také mu nechat větší svobodu,myslím tím svobodu dětí,abych je nechala růst…:-)

  • iv-,moc Vám děkuju,že jste si udělala čas a napsala ty pěkné řádky. Mají v sobě tolik pozitiva,že ani nevíte,jak mě to vždy nabije a pomůže dál…-IV,MOC DĚKUJU:-):-)

anonym

Nemate vubec zac. ! -iv-

Andělé

Jste sluníčko 🙂

anonym

Pro Andele dopisi. 🙂
Uvidel to jeji hoch ,
rozzuril se jako hroch .
Vytasil dyku , zarval : Ty byku ..
rozsekam te na kusy. !
A kdyz kudly zachrasti , zvednou se vsichni vochlasti ..
a uz se to mydli , tou drevenou zidli ,
az se drzky rozmlati…,
a uz se to mydli , tou drevenou zidli , az se
drzky rozmlati !
A z ty velky hospody , zbyly prkna na schody .. a klic vod spajzu , visi na hajzlu ,
to je zakon stary Kanady.
A klic vod spajzu , visi na hajzlu ,
to je zakon stary Kanady.
Kdyz projizdis Kanadu , vidis kosti hromadu ..
to jsou ty zbytky , z ty veliky bitky ..
z dalekeho zapadu. ! 🙂 -iv-

kapka

Tak tohle naučit moje kluky, tak už nebudou chtít zpívat nic jinýho. Škoda, že se sem nedá přidat melodie. ☹

Deli

  • iv-, to je kouzelné!

Mně jako malou maminka naučila
„Šel dráteník po silnici,
selka na něj volala,
aby jí šel zadrátovat
hrnec s dvouma uchama.
On jí na to odpověděl,
že má na to slabej drát,
za ním že jde ještě jeden,
ten, že ho má akorát!“

Všichni se hrozně smáli, když jsem to jako prcek zpívala a já nevěděla proč 🙂
Moje holky to taky umí.

kapka

Deli, taky moc pěkný! Melodiiiii!!!!!

Andělé

  • iv- 🙂,

děkuju,ta je suprová,hned si jí opíšu 😁)
Přečtu jí synovi(zpívat ne,at se mi zase nesmějí),také se rád učí básničky…:-)jak ho znám,vybere si jí na vánoční besídku pro čerti…:-D)

kapka

Tak já taky přidám jednu naši oblíbenou:
Tancovala žežulička s čermáčkem, usekla mu prdeličku sekáčkem, s tebou není žežuličko žádný špás, ty mi musíš prdeličku přišít zas!

Deli

Tak to taky nemá chybu!
Jdu to učit tu malinkou 🙂

Deli

Andělé, jen se klidně „vytahujte“, máte čím!
Já taky zpívám falešně a na muzikální starší dceru (flétna, kytara) jsem pyšná!

anonym

Andělko,to není vytahování,to je hrdost na své dítě.A to bylo,kdybys nebyla,když má takové úspěchy.

Andělé

Deli a Jami155,jste hodné,moc jste mě potěšily,děkuju vám:-)
Říkala jsem si,že to asi vypadá,se pořád s dcerou vytahuju,ale máte pravdu,že je pěkné mít šikovné děti a být na ně hrdý:-)…děkuju.
Deli,moc Vám úspěch Vaší dcery přeju,je to radost…

Deli

Děkuju, jsou chvíle, kdy s potěšením sleduju šikovnost svých dcer – a pak chvíle, kdy z té starší šílím!!!
Ale tak to asi má být 🙂

Andělé

Deli,mám to přesně také tak. Vážím si na dceři,jak je všestranně nadaná,ale na druhou stranu také šílím z její drzosti a když vůbec neposlouchá.
Asi je to životní kompenzací. Říká se,že vše je v rovnováze. Asi nemůžeme mít všechno,tak když jsou šikovné,zas nás musí něčím potrápit…ach jo..:-(,ale já bych tu pubertu tak nejraději přeskočila…kéž by to šlo,že jo?