Avatar uživatele
vanromanka

jaká je vaše každoroční ,štědrovečerní večeře?

my míváme kapra – řízky mi moc nechutnají a tak máme pečenýho kapra a vy ?
nebo znáte nějaký neobvyklý recept?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, manon, anonym před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vánoční svátky neslavím od dětství, tak nemívám k štědrovečerní večeři nic konkrétního.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jako každý rok!
Doplňuji:
Chci tím říct,že bez čočkový polívky,smaženého kapra(podkovy) a bramborového salátu si nedokáži představit štědrovečerní večeři. Ta doba se kvapem blíží a já se na ni těším jako kura na sopel.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Rodinná. Na stole aperitiv, pak rybí polévka, řízky z kapra a vepřové třízky taky a bramborový salát. Více méně klasika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

Kapra většinou,jednou jsme měli i štiku+brambo­rový salát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Řekla bych, že takový dotaz tady také padá každoročně a že stačilo jen nahlédnout do starších odpovědí. Nicméně já na takový dotaz ještě neodpovídala, takže to risknu: u mne klasika, rybí polévka, bramborový salát, smažený kapr. S tím rozdílem, že u nás doma to bylo bez polévky, jsem na toto štědrovečerní jídlo zvyklá od mala. Měnit na tom nemám chuť vůbec nic. Asi při takové jednotvárnosti dokážu i dožít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

vanoce neslavíííím.sak­va,ale jakto,ze je slaví ateisté,kdyz jsou to udajně křestanske svatky?to je na svete pokrytcuuu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Stejná jako každý jiný den vánoce už par let neslavim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ryba, bramborovej salát a klobása ;{)> takže se celkem držíme tradice, i když ta ryba většinou nebejvá kapr (jelikož je tehdy jeho sezóna, bejvá drahej, my si to radši vynahradíme daleko chutnějším a zdravějším candátem). K tomu pivo nebo víno – poslední dobou já se sestrou pivo a máma je s vínem jak kůl v plotě ;{)>

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Manon,teď nevím,jestli máš hrubku v zetku nebo v téčku. 😁

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

To není hrubka a nezlob :) – břízky, břízky na vánoce smažíme – taková naše klasika :D

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Takové břízky,šikmo krájené,tak to nemá chybu. Copak já zlobím? 😁

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jo jo, šikmo nakrájet… Nezlobíš, jen si trošku utahuješ ze slepé manon :D Ale právem, tak je to v pořádku :)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Co to,že by metanol?

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Vidíš, to mne nenapadlo… Jdu to zalejt slivovicí… :)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek