vanromanka

jaká je vaše každoroční ,štědrovečerní večeře?

my míváme kapra – řízky mi moc nechutnají a tak máme pečenýho kapra a vy ?
nebo znáte nějaký neobvyklý recept?

Nejlepší odpověď
anonym

Vánoční svátky neslavím od dětství, tak nemívám k štědrovečerní večeři nic konkrétního.

Další odpovědi
anonym

Jako každý rok!
Doplňuji:
Chci tím říct,že bez čočkový polívky,smaženého kapra(podkovy) a bramborového salátu si nedokáži představit štědrovečerní večeři. Ta doba se kvapem blíží a já se na ni těším jako kura na sopel.

manon

Rodinná. Na stole aperitiv, pak rybí polévka, řízky z kapra a vepřové třízky taky a bramborový salát. Více méně klasika.

balca

Kapra většinou,jednou jsme měli i štiku+brambo­rový salát.

anonym

Řekla bych, že takový dotaz tady také padá každoročně a že stačilo jen nahlédnout do starších odpovědí. Nicméně já na takový dotaz ještě neodpovídala, takže to risknu: u mne klasika, rybí polévka, bramborový salát, smažený kapr. S tím rozdílem, že u nás doma to bylo bez polévky, jsem na toto štědrovečerní jídlo zvyklá od mala. Měnit na tom nemám chuť vůbec nic. Asi při takové jednotvárnosti dokážu i dožít.

pizlicka

vanoce neslavíííím.sak­va,ale jakto,ze je slaví ateisté,kdyz jsou to udajně křestanske svatky?to je na svete pokrytcuuu.

Lukasy

Stejná jako každý jiný den vánoce už par let neslavim.

quentos

ryba, bramborovej salát a klobása ;{)> takže se celkem držíme tradice, i když ta ryba většinou nebejvá kapr (jelikož je tehdy jeho sezóna, bejvá drahej, my si to radši vynahradíme daleko chutnějším a zdravějším candátem). K tomu pivo nebo víno – poslední dobou já se sestrou pivo a máma je s vínem jak kůl v plotě ;{)>

anonym

Manon,teď nevím,jestli máš hrubku v zetku nebo v téčku. 😁

manon

To není hrubka a nezlob :) – břízky, břízky na vánoce smažíme – taková naše klasika :D

anonym

Takové břízky,šikmo krájené,tak to nemá chybu. Copak já zlobím? 😁

manon

Jo jo, šikmo nakrájet… Nezlobíš, jen si trošku utahuješ ze slepé manon :D Ale právem, tak je to v pořádku :)

anonym

Co to,že by metanol?

manon

Vidíš, to mne nenapadlo… Jdu to zalejt slivovicí… :)