Jakou hru nejraději hrajete nebo jste hráli ve svém dětství?

Dříve se hrály kuličky, hokej na pláckách, fotbal všude, klik klak, dělaly se praky, holky přebíraly provázek nebo tkaničky, dělaly se kuše.Jedli jsme štovík ,skákali jsme panáka.
Dnes vidím a slyším jen mladé, jak si hrajou s mobilem nebo sdílí data na Facebooku.
Vždyt ta naše zábava nám opravdu něco dala a rádi si na to vzpomeneme, ale na co budou ti mladí z dnešní generace za pár let vzpomínat?
Vím, že je nová doba, ale není tak prospěšná, to je pouze můj názor.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=p%C5%99eb­%C3%ADr%C3%A1n%C3­%AD+prov%C3%A1zk%C5%AF

Nejlepší odpověď
Stařík2

Mimo jiné jsme hráli na honěnou, na schovávanou, vybíjenou, holky skákaly panáka, dále na prstýnky, závody na kolách – to bylo kilometrů po okrese, aut bylo málo a motorky jezdily slušně, kdo měl psa, tak byl mistr, taky jsme samozřejmě hráli na vojáky, nikdo nechtěl být Němec, protože to byl boj jako za války, dále na slepou bábu, skákali jsme z různých stromů nejraději do hlíny, na jaře jsme dělali píšťalky – dobře šla z jeřabiny, bylo toho hodně, bylo to většinou bez úrazů, největší úrazy byly od rodičů na zadek, když se nám nechtělo večer domů.

Další odpovědi
quentos

Měl jsem nejraději minifotbal a deskové hry – dámu, Waterloo, no a když mi bylo jedenáct, přišel scrabble. Od té doby nehraju nic jiného (no dobrá, jednou za uherský rok šachy, ale na čistě amatérské úrovni) a dal jsem se do toho před 8 lety i závodně – byl to trochu tvrdej náraz, ale postupně jsem to dotáh mezi českou špičku (viz profil). Hraju ho (závodně, vrcholově i rekreačně) dodnes a pořád mě nepřestává bavit – má tu výhodu, že se v něm člověk může učit stále nové věci.

marci1

Všechno co zmiňuješ kdysi, ale i nyní např. : Člověče nezlob se, Šachy, Dáma, karty, Trojhúhelníky, Lodě, Jméno, Město zvíře, věc, Scrabble.apod. 🙂

BANAN93

všechno až na ty provázky jsem taky jako malej dělal -pak hry na stopnutí zraněním :D šerm klackama banda proti bandě :D ještě války – kaštanová, kukuřičná a občas i řepou – ta byla hodně pozastavovaná :D (byla tu taková plocha kde se ukládala – velká hora řepy)

samozřejmě nebyl záměr někoho zranit – ale občas jí někdo prostě dostal :D – žádné vážné zranění nebylo :)

......stavba domečků ......

v zimě 20 kluků na ledě (vesnice asi 850 ob.) ± stejného věku a rozhodily se hokejky a už to jelo :D – mrňatům a krasobruslařkám jsme shrabali vlastní plochu.

fotbal jsme hráli všichni …

stavba domečků ......

dobrý časy :)

da ny

U nás podobně jako u marci1, oblíbené byly „Piškvorky“ , Šachy jsem hrát nezkoušela ;)

aramah

Taky to znám.
Bylo to hezký, hlavně to, že jsme byli mladí 🙂