Kepler

Znělky na nádražích budou nahrazené prostým gongem. Není to trošku škoda?

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/dopra­va/posledni-znelky-na-nadrazich-se-odmlci-v-nedeli-sprava-zelez/r~860955­3cacb411ea842f0cc47ab­5f122/?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=dyna­micleadbox&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-3&utm_campaig­n=Aktualne

Mně osobně to přišlo lidské a milé.
To už toho suchopáru není dost? Kdejaká firma v reklamách používá jednoduché znělky a tam to nikomu nevadí. Je to ale jistá forma cílené prezentace. Komu to vadilo? ČD se zachovaly jako sprostý diktátor.

Nejlepší odpověď
briketka10

Tak to mi taky vadí..třeba v Kolíně znělo „Kólíne..Kólííné stojííš v pěkné róviíně..“
u nás v Pardubkách zase „Já mám koně vraný koně, to sou koně mýý..“ A teď
prdlajs !! :(

Já si přečetla ten článek až po odpovědi ani sem netušila kolik krásnejch znělek
sme měli na těch nádražíčkách jéje to je tak smutný. Kterej blbec to vymyslel?

Další odpovědi
aliendrone

No, mně je to fuk. Jsem sice zastánce zjednodušování obecně (tedy i unifikace), ale v zásadě v té různorodosti nevidím žádný velký problém, který by byl nějak významně na překážku/obtíž, tož proč ne? Navíc opravovat něco, co funguje (a to DOBŘE, to je DŮLEŽITÉ!) je známkou stagnace, dokonce úpadku, často i demence.

Otázka spíš je, KOMU to vadilo? Hele, podívej třeba na ty tahanice kolem času. Kdejaká dydlina kňourá, že jim přechod SEČ/SELČ „ukrádá spánek“ a kdesi cosi (že je jim VŽDY poctivě vrácena ignorují). Fakt, že to mnoha lidem VYHOVUJE, dokonce v tom vidí POZITIVUM a NUTNOST s klidem ignorují. Nejvíce vřískají ti, kterým je to z hlediska NUTNOSTI (např. PRACOVNÍ – dělat za světla) úplně u zádele.

Nedivím se tudíž, že se našli kkti, kterým ta různorodost znělek TOLIK vadí z nějakého jen jim srozumitelného důvodu. Zkrátka nemají nic lepšího na práci, tak řeší hovadiny (a považují to za DŮLEŽITÉ!), to je celé. Nic nového pod Sluncem. :(

BTW – u pivního brainstormingu s klukama vyvíjíme „odvetné postupy“ vůči „anti-SELČ“ pazhřivcům s jejichž startem čekáme na zrušení přechodu. Abychom osladili vítězství šmejdům, kteří nerespektují „žít a nechat žít“, plynule přejdeme na „kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám“. Nevěřil bys, jaké záludnosti takový kolektivní pivní brainstorming dokáže vykoumat. Ukázka > Známý má na chalupě za souseda VELKÉHO agitátora za zrušení letního času (organizoval/je petice za zrušení SELČ). Takže v 6 ráno nastartuje sekačku (ze které před tím sundá výfuk/tlumič, aby to „mělo grády“) a trošku to vstávání povaleči osladí. >>>

„Co říkáte sousede?“ „Že je 6 ráno?“ „NO A CO, podívejte jak je Slunce vysoko na obloze, co neudělám za světla, za tmy nedoženu!“ ;) :D :D

anonym

Nevidím to tak kriticky. A rozhodně bych kvůli takové maličkosti nikomu nenadával do sprostých diktátorů, to je dost přestřelené. Keplere bude tu doba a ty znělky nejen že nebudou nutné vůbec, on nebude vůbec nutný ani ten staniční rozhlas. Už roky se podle něj neřídím, spoj si najdu předem přes internet / přes mobil a pak se řídím LCD informačními panely (které jsou všude), na kterých kdykoliv se podívám hned vidím aktuální informace, které potřebuji. Staniční rozhlas tak už poměrně dlouho vnímám jen jako dost nadbytečný a spíš rušivý prvek.

da ny

Je to škoda.
Je toho dost…
To zase nějaká „hlava, mapa“ vyvinula „aktivitu“ :)

kelley

Sbohem hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem… ☹ Škoda. Prý je to kvůli velkým množstvím hlášení a melodie by údajně příliš zdržovaly…