Znáte takový pokrm, u kterého vás překvapil jeho původ?

Např. řízek původně z Itálie apod.

Nejlepší odpověď
quentos

Třeba taková pizza… dlouho jsem nevěděl, že pochází z Řecka. Dodnes to ví málokdo.

Další odpovědi
EKSOT123

Tak to jsem nevěděl, dobrý.
Překvapil. Mléko se prý nevyrábí v továrnách,… 🙂, to je vtip, na pováženou je ale další případ:
Od kolegů v kamenolomu jsem se dozvěděl, že sójové maso se dělá na utajených farmách ze zvlášť vyšlechtěných sojek, tzv sójí. Zřejmě půjde o poněkud větší ptáky – srovnej: sója x sojka, Brána x branka,… A s tím sójovým mlékem to bude pěknej průšvih až to praskne. Kdoví, co s těma ptákama dělají…