Rokio

Znamená to, že já Rokio nejsem blázen, pokud budete posuzovat podle těchto podkladů?

  1. Blázni ví, že jsou blázni, protože berou léky (zdroj: názor uživatele zjentek). – já už jsem od šesté třídy věděl, že mám psychickou nemoc, ale psychofarmaka jsem začal užívat v 15-ti letech
  2. Blázni se řídí pudy stejně jako lidé hloupí (zdroj: jeden uživatel na Odpovědi.cz). – já už od dětství jsem zajímal o etiketu (přečetl jsem několik knih zabývající se etiketou) a řadu pravidel etikety jsem v té době dodržoval. Také jsem měl už v nižším věku vysoký stupeň morálního usuzování. Důkazem je skutečnost, že jsem se nedopouštěl kriminálního jednání a splnil jsem mnoho svých slibů (=druhý nejvyšší stupeň morálního usuzování). Teď dobrovolně pracuji a podnikám, a to je jednání, které není závislé na pouhých pudech.
  3. Blázni jsou nekritičtí a neodpouštějí. – Mnohokrát jsem přiznal svoji chybu a v pohodě se přiznám k maličkosti a jsem naopak člověk, který odpouští až moc. Jednomu mému šikanátorovi jsem dal asi deset šanci, maličkost bez problémů odpustím a když čtu krimi zprávy, tak jsem pro nízké tresty pachatelů.

Nejlepší odpověď
Drap

Rozhodovat na základě toho co jsi uvedl by byl pouze nic neříkající blábol, obdobný tomu jako tato tvoje otázka.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… přestaň se ptát furt dokola na svoji osobu, stále čekáš odpovědi, jež tě utvrdí v tvých názorech …už je to nuda …

jsemjá

Podle toho, co ti přesně dělá problém. Ty jako blázen nevypadáš. Většina bláznů ani neumí psát. Neznám tě osobně, ale podle mě nejsi blázen, ale trochu moc starostlivý.

Vojta24

To jak sám sebe vidíš jen ty sám vůbec nemusí odpovídat tomu jaký objektivně jsi. Spousta lidí má tendenci na sobě nevidět nic zlého, všechny své chyby svádět na někoho nebo něco jiného, vymlouvat se, sami před sebou vždy vypadat dokonale … ale realita může být jeden velký humus. Jak bysme tohle mohli poznat a vědět, když se nám tu donekonečna popisuješ jenom ty sám. Už jen to jak se pořád zabýváš jen sám sebou napovídá, že to co píšeš nebude objektivní realita ale jen tvá vysněná představa, u které potřebuješ aby ti ji někdo potvrdil.