FlAsh_7

Změnilo Vám přečtení nějaké knihy život?

Nejlepší odpověď
annas

Mnoho knih změnilo můj pohled na život v tom smyslu, že život hrdinů nebyl jen procházka růžovým sadem, že spravedlnost a láska nevítězí tak, jak je tomu v pohádkách či romantických knihách typu „červená knihovna“.

Jinak se častěji vracím ke knihám, které jsem četla v minulosti. Třeba román, z něhož jsem vložila citaci. . Mladí hoši pochopili, co je bojovat za vlast proti militarismus, jak krutá dovede být válka. Nezažila jsem ani jednu.

Nebo Kunderova povídka Falešný autostop – žádná hra nesmí překročit určitou hranici.

Je jich víc, ale tyto 2 mě napadly.
.
Přesná citace závěru knihu
„Padl v říjnu 1918, v den, jenž byl na celém bojišti tak tichý, že se zpráva vrchního velitelství omezila na větu: Na západní frontě byl klid!“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Na_z%C3%A1pad­n%C3%AD_front%C4%9B_klid

Další odpovědi
Hufnágl

Ona to nebyla kniha, spíše knížka – spořitelní, na kterou jsem vyhrál 100 % vkladu a to mně změnilo život, ale na krátkou dobu.

aliendrone

Ano, nikoliv však samotné přečtení (logicky), jako spíše důsledky z něj plynoucí, resp. z přijatých informací. ;) :D :D

Kelt

Od jedné knihy se dostaneš k druhé a tak to pokračuje. Z každé knihy se něco naučíš, zapamatuješ si, ovlivní tě to. Osudy lidí, cizí jazyky, pohádky, cestopis, horor, scifi. Pořád něco hledáš a to je dobře. Aspoň já to tak vidím.

elkon

Život si můžeš změnit jedině sám, žádná kniha.

zjentek

Ne přečtení, ale existence. Byl to trestní zákoník. (;