Marky Stark

Existuje nějaká kniha, která Vám svým obsahem změnila život?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do archivu, získáte víc odpovědí.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-jakou-knihu-jste-nejradeji-ze-jste-ji-precetli

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nejaka-kniha-ci-film-po-jejichz-precteni-jste-radikalne-zmenili-svuj-zivot

Nemohu říct, že by mně knihy změnily život, ale spíš ovlivnily pohled na svět, na život, rozšířily mé vědomosti atd.

Šlo o různá díla z krásné literatury, ale i literatury odborné, především filozofické.

Ale přesto dvěma knihám vděčím nejvíc za to, že jsem se naučila číst a počítat – Slabikář a Početnice – bylo to v 1. třídě. Změnily tedy můj život,v tom, že jsem se stala gramotnou.?

Od té doby jse poznávala svět a vše kolem …

Další odpovědi
Drap

Ano, takových knih ječ dokonce hned několik.

aliendrone

Formuloval bych to spíš tak, že jejich přečtení změnilo RADIKÁLNĚ mé nazírání na svět, což se v konečném důsledku projevilo i ve změnách v do té doby užívaných postupech i celkovém přístupu k životu. Z tohoto hlediska tedy ANO.

Záměrně neuvádím učebnice, předpokládám, že nejsou tématem otázky.

ivzez

Žádná.

Existují knihy, které mohou (po)změnit naše názory
či vnímání, ale neexistuje kniha, která by dokázala někomu
změnit život. Změny ve svých životech provádějí lidé.

led

Ano, napríklad Verne ma priviedol k technike, Twain k človeku, May k fantázii a Ostrovskij k cieľavedomosti.
Toto je len maličký výber spisovateľov, ktorí ovplyvnili moje myslenie svojimi dielami

Všimla som si tu nepriaznivé pripomineky na vplyv knihy na život človeka. Ak čítate knihu, tak, že pri čítaní sa plne sústredíte na dej a postavy, ako sa hovorí „skutočný život počas čítania knihy odložíte na poličku v knižnici“ skoro v každej knihe môžte nájsť myšlienku s ktorou môžte diskutovavať, polemizovať, dokonca časom táto zapadnutá myšlienka vo vašej pamäti môže bez vedomého úmyslu, ovplyvniť vaše konanie. Len „suchar“ ktorý sa nezamýšľa nad čítaným, môže tvrdiť opak tohto môjho názoru o vplyve knihy na čitateľa…

Kepler

Odborné knihy, které mě připravily na povolání, třeba Organická chemie, zvaná Zelená příšera (přes 1000 stránek). Můj pohled na svět změnila četba sci-fi, nebo populárně-naučná literatura na téma astronomie a kosmonautika, též historická beletrie.

Kryšpín

O čem s ním, když náhodou spím

Roman71

Ano. Její obsah mi pomohl pochopit svět a budoucnost. Ta kniha mi ukázala směr, kudy se mám vydat, abych neminul skutečný cíl. Dál už jsem šel sám.

Mnozí tuší, jaká kniha to je.. že? Je svým způsobem výjimečná.
Pro někoho pohádková, pro mne osobně poklad.

Muffz

Bohatý táta, chudý táta. Resp. změnila by, kdybych neměl přítelkyni a všechny finance by byly v mé režii :) .