Avatar uživatele
Tw!st

Která z knih, jež jste přečetli, vám toho přinesla nejvíce do života?

Chtěl bych znát ze všech knih, které jste přečetli tu, která vám toho přinesla nejvíce do života. Nemusí to být nutně naučná kniha. Třeba kniha, která vám dala nejvíce znalostí, uvědomění, změnila vám na něco pohled, nahodila vám důležitou myšlenku a podobně. Já aktuálně čtu Čtyřhodinové tělo, nejsem ani v polovině a už teď je to jedna z mých nejoblíbenějších knih- doporučuji přečíst každému.

Původní dotaz
Za jakou knihu jste nejraději, že jste ji přečetli?

Vaše otázka nezní česky, stačilo použít formulaci z doplnění otázky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, Drap, klumprt, da ny, Lurius, gecco před 2560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Těžko vybírat, knih bylo spousta. Některé opravdu dobré, některé méně. Pokud bych to měl hodnotit za celý život, tak by to byla některá z knih od pana T.E.Setona. Asi Dva divoši, četl jsem ji mnohokrát, spoustu věcí z ní čerpal, četl jsem ji dětem, i ty ji četli, dnes už z ní učím a povídám něco vnukům.
Svého času jsem vlastnil tři různá vydání této knihy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Bohužel, nedokážu z těch tisíců knih vybrat jednu ´nej…´.
Dokonce z přečtených ani nedokážu – obecně, doporučit k přečtení jen jednu…
A snad nikdy jsem nelitoval, že jsem danou knihu četl…
😉
Takže to řeknu asi tak – „nejraději jsem za to“ (fuj, to je hrozná formulace), že umím číst, že mohu číst a že mám co číst – knihy ´nové´ i ty, k nimž se mnohdy i opakovaně vracím…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Kdysi dááávno to byl Malý princ ;)
Knih pak přibývalo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejobl%C3%AD­ben%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%2­0kniha

Ty sám jsi zde podobnou otázku již vložil to nevíš.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-vase-oblibene-knihy-autori

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Myslím, že by to mohla být Snídaně šampionů od Kurta Vonneguta, jr.
Tato kniha mě zhruba kolem 18 let věku naučila mít jistý nadhled nad světem a taky dovednost rozpoznat, že některé věci, které považujeme za samozřejmé jsou vlastně úplně absurdní. A taky, že se tomu všemu dá docela dobře zasmát.
Například, už jste si uvědomili, že revolver se dá definovat jako věc určená k tomu, aby dělala do lidí díry? Není trochu divné, že lidi takové věci naprosto legálně vymýšlejí, vyrábějí a prodávají?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Zatím asi 1984 a Cesta od McCarthyho.
Čtyři dohody jsem sice nečetla, ale představení s Duškem je dokonalé a k svátku jsem dostala kartičky inspirované citáty z knihy s krásnými ilustracemi, které si můžu kdykoliv připomenout. Myslím, že kdyby si každý v sobě tyto čtyři dohody uzavřel, vztahy by byly daleko jednodušší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nemohu jednoznačně odpovědět, protože každá kniha se podílela na mém osudu, na mé cestě a často jsem si podle toho vybíral další knihy. Některé knihy jsem četl vícekrát, pokaždé mne ale knihy obohatily. Byly doby, kdy jsem byl některou knihou uchvácen, že jsem předpokládal, že ji musí každý číst a ten, kdo o ní neví, je ignorant. Za nějakou dobu jsem se divil, proč jsem takové knihy vlastně četl. Někdy si i v této době přečtu knihu, která byla určena jako povinná četba k maturitě. Myslím si, že mnohé knihy mají co říci každému čtenáři.
Dovedu si představit svět bez aut, bez televize, ale ne bez knih.
Ale pokud mám uvést knihu, tak asi Bibli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Chybně (nečesky) formulovaná otázka.

Mám radost z každé knihy, kterou jsem přečetla, kterou čtu
i kterou si teprve přečtu. Všechny mi něco dávají (případně teprve
dají). Nedokážu/Nemohu vybrat jenom jednu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepe88

Nejlepší kniha do života byla moje babička a její vědomostí ze života,a to mi stačí doslova.

Upravil/a: pepe88

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Stejně jako Drap – Dva divoši. To byla knížka, která mě ovlivnila na celý život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Když jsem byl kluk, tak „Ferda Mravenec“ a „Brouk Pytlík“ – o šikovnosti a nešikovnosti (Ondřej Sekora). Pak „Broučci“ (Karafiát), o morálce a soužití (i když jsem si to v té době moc neuvědomoval). Jinak potom později mnoho odborných knih a statí, týkajících se mého i jiných oborů. A pokud byl čas, beletrie i detektivky, pokud za něco stály. Ze všech kvalitních se dalo vždy něco „načerpat“. Na to Tebou doporučované Čtyřhodinové tělo se budu muset, až bude chvíli čas, mrknout. O co jde? Stačí stručně v diskuzi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Žádná, jelikož drtivou většinu obsahu všech světovejch knich si jejich autoři „vycucali“ z vlastního mozku! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… podle mne to byl SLABIKÁŘ, tem mi dal nejvíc …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

N. D. Walsch – Hovory s Bohem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

David Lewis – Tajná řeč těla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zatím žádná, ale chystám se na Korán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mvk

Luke Rhinehart: Kostkař
Thornton Wilder: Devět měst
Robert Shea, Robert Anton Wilson: Illuminatus!
Peter Høeg: Cit slečny Smilly pro sníh
William Gibson: Neuromancer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Přínosných knih (u kterých jsem dokázal díky obsahu vytrvat až do konce) v mém případě moc nebylo. Přesto bych si dovolil vyzvednout klenot, který mne nepřestává udivovat už 25 let a tím je Bible. Bez nadsázky, je to nejpřínosnější kniha v mém životě, která mi otevřela oči a poskytla odpovědi na velmi zásadní otázky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Norei

Přečetl jsem v životě mnoho knih. Pred 3 lety se mi do ruky dostal desetidilný svazek knih Vladimira Megre „Zvonící Cedry Ruska“. Doslova jsem je shltl za 14 dnů nonstop a od té doby z nich čerpám témeř denně. Je v nich vše o životě, o bohu, o Zemi a vesmíru, o náboženství a přírodě, o dětech i o lásce. A především o tom, jak zachránit tento svět. Fenomén Rodových statků už začínáme realizovat. Velmi doporučuji, žádná jiná kniha nedokáže takto komplexně měnit životy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
steipavka

Jako mladá žena jsem četla knihu Edit Piaf.Je mi 70.let a do dnes ji mám v paměti!

Upravil/a: steipavka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nadja

Určitě to byl SLABIKÁŘ v první třídě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Paul_01

Nejvíc mi do života přinesla Brána k opravdovému zasvěcení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucyfer

Knih bylo vícero a spoustu jich mám v seznamu přání.
Ale za zatím nejlepší, kterou jsem kdy držela v ruce, mohu označit:
MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU – Eckhart Tolle. Dle mého názoru by neměla chybět v žádné domácí knihovně.
Je to skvělá pomůcka, jak se odprostit od svých problémů, negativním myšlenek a emocí, jak najít svůj vnitřní klid, harmonii ve vztazích… a vlastně i pochopit smysl lidské existence – s tím se hezky doplňuje kniha ,,Život pochází ze života", která vysvětluje, proč jsme dostali takovou inteligenci a proč je Darwinova evoluční teorie pravdivá jen z poloviny a naše společnost tak stojí na špatných základech… Jsou to duchovní záležitosti, které dokážou změnit život k lepšímu. Ale každý si k nim musí najít cestu sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Oxymoron

Téměř z jakékoliv knihy se můžete poučit. Pro mne jsou studnicí moudrosti Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Četl jsem je asi dvacetkrát. A vždy se pobavím a poučím. Doporučuji. J.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Já bych tuhle 2× opravenou otázku autorovi korekce upravil a pak by zněla:

Jaká/která z knih, jež jste přečetli, vám toho přinesla nejvíce do života? <_

před 2559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad zjentek, poprvé jsem doplnila jen „kterou“, protože je rozdíl mezi tázacími zájmeny jaký a který.
Formulace otázky se mně nelíbila, proto jsem nakonec využila tazatelovu stylizaci z doplnění, jak jste si mohl všimnout.

Pokud to jde, snažím se tímto způsobem upravovat, aby zůstalo co nejvíc slov tazatele.

Sama bych otázku formulova jinak.

před 2559 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek