Avatar uživatele
zjentek

Má vše, co uděláte, význam?

Ad quentos: a tak se hned nečepýř! Jak máme vědět, kde a jaký vliv může mít třeba takový přeřek?

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, ivzez, Drap, jirka F, Kepler před 2352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě, každý čin má nějaký význam. Od těch nepatrných až po epochální. Není pravda, že „všechno je na ho*no, jen včely jsou na med a ten je taky na ho*no“. I když dělám finále grande na WC, pro mně to má epochální význam, jako doklad o dobré funkci trávicího traktu.
...........
doplněno: znáte efekt motýlích křídel? Let motýla v Číně může způsobit povodně na Moravě! https://psych­ologie.cz/efekt-motylich-kridel/

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Záleží, jak se na slova díváme. Pro toho, kdo něco dělá, určitě, pro společnost a okolí třeba ne.

Když se nám něco nepodaří a uděláme chybu, měli bychom se z ní poučit a hledat jiný způsob řešení. Neúspěch může být cestou k úspěchu, ale ne každý. Občas se může i úspěch změnit v neúspěch.

Jak tvrdí James Redfield ve své knize Celestinské proroctví: „Nic na světě se neděje bezdůvodně, všechno má svůj význam…“

https://www.ex­tra.cz/celestin­ske-proroctvi-nic-na-svete-se-nedeje-bezduvodne-vsechno-ma-svuj-vyznam

Často se takto dovíme, o sobě, co jsme neočekávali, třeba i to, že jsme nevolili správně, přecenili nebo podcenili nejen vnitřní, ale i vnější síly.

Zvolili jsme třeba cestu nevyšlapanou… přecenili či nedocenili nejen sílu, ale i maličkosti, které mnohdy stačí… dobrého pomálu.

Nakonec stále platí, že chybami se člověk učí, ale jen některý se poučí.

Chybami se člověk učí – Jaroslav Ježek

"…Protože chybama se chytrá hlava učí
a chybou spáchanou za novou chybu ručí,
a protože ti lidi,
co se stydí dělat chyby
nejsou lidi,
protože se tihle lidi
o zkušenosti z té chyby šidí.. ".
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/jezek-jaroslav/chybami-se-clovek-uci-502916

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Všechno má svůj význam.
Jenom jej někdy hned nevidíme, význam (dopad)
si uvědomíme až s nějakým odstupem.

I přeřeknutí a překlepy mají svůj smysl.
Někdy nás přimějí se znovu zamyslet,
jindy nám rovnou nabídnou nový úhel pohledu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

No to je zase rádobyhluboký výblitek. Samozřejmě že ne. Jaký má význam třeba takový přeřek?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Určitě ne. Velmi mne vždy potěší, když alespoň něco má trochu význam

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ani náhodou neboť takto jsem se musel chovat skoro celý život. Téměř se to stydím přiznat, ale nyní /zatím jen v duchu/ inklinuji k návodu, který jsem nedávno vyslechl ve skupině mladých recesistů: „Kluci pojďte dělat prasečinky – posereme kliky“!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chi796

Nemá, můžeš spáchat sebevraždu.

jenom vtip a tak se hned nečepýř!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chinchilla

Věci mají pro nás takový význam jaký jim sami přisuzujem.

Za sebe můžu říct, že momentálně dělám věci co žadný význam pro mě nemají …
, ale z vnějšího pohledu nebo v čase mohou nějaký význam získat at už pozitivní nebo negativní. Hodnocení významu jakýchkoliv věcí je věcí subjektivní …
a neempatický člověk si ho většinou vztahuje k vlastní osobě a svým znalostem a zkušenostem. Empatický člověk může do vlastního soudu zahrnout vlastní pochopení osobnosti hodnoceného člověka, situace a podmínek vzniku dané věci (bavímeli se např. o přeřeku ať už záměrném nebo nezáměrném).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Keplere, mluvíš mi z duše.
Quentos, přeřek má třeba ten význam, že se ti tím dai najevo, aby ses vic soustředil. Např.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Billsajna

Také se někdy zamýšlìm, o smyslu života a tak…
A potom si naliju odpověď … a je mi dobře;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lexikon

Má, pro to, aby se za sebe člověk nemusel stydět. To je stejné pro všechny hlediska, je to jasný směr všech uvědomělých i neuvědomělých,co mají možnost volby (volby z hlediska existenčního zajištění apod.) Stud stejně,jako dobro je pouze pojem lidskosti,zbytek světa a vesmíru toto nijak neřeší,stejně jako to, jestli má význam,co udělám

před 2223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Quentosi, tebe už nebavěj před podřadícíma spojkama čárky? Nóóó vidiš! ;p

před 2352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

U tzv. výrazů s oslabenou větnou platností čárku nepíšeme. Neuč starýho vorla lítat. http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=151#­nadpis28

před 2351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Mimochodem mě otázka napadla, když jsem si pročítal příspěvek Annas zde,:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-archivy-tv-uzitecne-pripomenou-li-nam-mistra-zabavy-jeho-silvestry-ale-tez-nezapomenutelne-filmove-postavy

konkrétně zde:

Jeho slova
"V humoru se blbost nedá schovat. Zatím co vážně řečená blbost může vypadat jako důvod k zamyšlení.“

Napadlo mne, že Menšík se ve svých slovech vůbec nezabýval skupinou, která používá humor, aby okolí zkoprnělo.
Zářným příkladem je Izer, kterej tak ve společnosti podává sprosté vtipa, ale ostatní se stejmě smějí, aby nevypadali blbě.

před 2352 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek