annas

Jsou archivy TV užitečné, připomenou-li nám mistra zábavy, jeho Silvestry, ale též nezapomenutelné filmové postavy?

Třeba Vladimíra Menšíka narozeného 9. října 1929.

Jeho slova
"V humoru se blbost nedá schovat. Zatím co vážně řečená blbost může vypadat jako důvod k zamyšlení.“

Díváci měli rádi jeho humor. Když pan Menšík vstoupil na jeviště, tak bavil a bavil, měl to v sobě.

  1. Vzpomenete se na některá jeho vystoupení nebo filmy, v nichž překvapil i vážnými rolemi? Pobavil vás?
  2. Myslíte, že v současnosti je v TV dost kvalitní zábavy?

Nejlepší odpověď
Drap

V tomto případě jsou beze sporu velmi důležité. Menšík je zkrátka nezapomenutelný, Od komedií, přes pohádky až po role velmi vážné a náročné.Osobně jsem měl rád Menšíka i jako vypravěče, když vzpomínal na své dětství a mládí. Těch děl se vybaví celá řada , Létající Čestmír, Jako kníže Rohan, Arabela , spousta rolí v Bakalářích.­....Nelze vzpomenout na všechny.
Menšík byl zkrátka byl je a zřejmě ještě dlouho bude hvězdou první velikosti.

Další odpovědi
led

Priznávam dobrovoľne, čerpám z nich inšpiráciu, poučenie i zábavu. Veď na to tie archívy sú.

Kepler

Občas se na něco z „televisních“ archívů podívám. Nacházím v tom kus nostalgie a rád si připomínám, jak se tehdy diváci bavili. Nutno říci, že dnešní „zábavné“ pořady jim často nesahají ani po kolena. Třeba taková Partička nebo Vtip za stovku, to je ubohost sama. Pan Menšík byl kategorí samou pro sebe, ten by uspěl i dnes. Jeho lidová vyprávění, ve kterých často mluvil o rodných Ivančicích, jsou snad nesmrtelná. I v seriózních rolích to byl pan Herec. V dnešní době je kvalitní TV zábava na vymření, rád se dívám jen na Všechnopárty se Šípem, protože to není zábava strojená, nýbrž improvizovaná a inteligentní humor se mi zamlouvá.

Muffz

Dnešní zábava je obalená tunou sprostých slov, úchyláren apod. Radši se podívám na starší pořady, protože jsou kulturně úplně na jiné úrovni. Na druhou stranu existuje mnoho nových děl, které kvůli těm starým nedostávají prostor.

ivzez

Archivy (nejen) TV považuji za užitečné.

Pro možnost připomenutí některých událostí (lidská paměť není
neomylná a navíc máme tendenci si pamatovat spíše to pěkné)
i osob, které již nežijí.

1)
Není moc umělců, na které bych vzpomínala.
Pobavil.

2)
Už několik let TV nesleduji, nemohu posoudit.

briketka10

Archivy sleduji na YouTube. Vždy se pobavím 😁
Baví mě Donutil v pořadu 3+1 s Donutilem.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=3x1+s+Donu­tilem+
A Bakaláři:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=Bakal%C3%A1%C5­%99i

Emefej

Každý archiv, tedy i ten televizní, uchovává svědectví a může být tedy důležitý.