eLx

Je nějaká kniha či film, po jejichž přečtení jste radikálně změnili svůj život?

Případně jiný audiovizuální podmět. Hlavně nepiště prosím věty typu „přečetl jsem si malého prince a zahřálo mě u srdíčka“ nebo „zkoukl jsem zeitgeist a na chvilku zapochyboval“ – jde mi opravdu o radikální impulzy aneb už nikdy to nebude jako dřív (jasně, všechno vás trochu mění, ale zřejmě chápete, že na „trochu“ se neptám). Děkuji. :)
Doplňuji:

  • iv – nemůžu než souhlasit, osobně vnímám celej svět jako sérii těhle podmětů.. časem člověk dojde k poznání, že na všechno opravdu může přijít sám (a ještě pro sebe ideální, cizim způsobem vnímání reality nezdeformovanou cestou).. ale spíš mě zajímalo, zda se najdou lidé, kterým nějaká z těch „self-improvement“ knížek dokázala změnit život – přesně tak jak ty publikace uváděj „milióny změněných životů“ :)

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyz budete hodne vnimavy a ja to tady u vas pozoruji .. , tak to budete mit jako ja. …
z reci lidi , z dukladnejsiho pozorovani , z jakekoliv knihy , casopisu , filmu si sam vetsinou najdu vetu ( i kdyz muze byt jen jedna jedina ) a ta se mi pak " ulozi " a ja si vse tak nejak skladam dohromady sama podle sebe a to me zmenilo a meni neustale. Co oslovi me , nemusi oslovit vas … ale ta " vase " veta si vas najde. Verte mi. -iv-
Doplňuji:
P.S. eLx , tak to me take zajima. 🙂 A vite proc je tech knih tolik ? Vetsinou uvod zacina : Cetl jsem knihu jak zmenit svuj zivot .. byt uspesny , bohaty … ( nikdo nepise byt zdravy .. ) , tak ja vam ted take napisu , jak se mi to podarilo… ( proc tedy nevytiskne jen letacek s odkazem na tu knihu ) .? 🙂
Ale : Popravde : jemu to vydani knizky ten zivot zmeni. Opravdu se tim stane bohatym. Tohle lidi neprestane nikdy lakat .. a ja jim to ale preji. I to vydani knihy je dobrodruzne podnikani a nikomu tim vlastne neublizi. Porad lepsi , nez remcani , ze mam malo a nic proto nepodniknout.
Tohle ale vy sam vite .. , pisi si to sem jen a jen tak pro sebe.. 🙂

Další odpovědi
baghira

Dale Carnegie – Jak získavat přátelé a působit na lidi
Možná to nebyla nějaká „radikální změna“, ale snad to ovlivnilo můj způsob jednání s lidmi. I když jen trochu.

SajmonModer

Určitě knihy od Donalda Walsche, ty mi hodně změnily pohled na svět a život. Potom knihy od Miguela Ruize, Deepaka Chopry nebo Eckharta Tolla. Jsou to vynikající a inspirující knihy. Co se týče dokumentů, doporučuji ( určitě všichni znáte ) Tajemství a dokument Co my jen víme!? – stáhnete zdarma na ulozto.cz.

terry

  • iv- > lépe bych to nenapsala. Přesně tak to vnímám 🙂.

Díky

led

Šlabikár. Pomohol mi dostať sa do čarovného sveta písma. Odvtedy čítam a čítam a čítam…

staryforTin

Napíšu knihu Monstrózní tajemství a nechám ji zfilmovat. Bude k sehnání ve všech jazycích. Bude to o tom jak se stát bohatým člověkem a cesta k bohatství. Bude to můj podnik, kšeft, Když se bude dobře prodávat, tak zásadně změní můj život. Budu tam psát i o tom, kdybych byl lékařem, chirurgem, byl bych vynikajícím lékařem, chirurgem, ne unaveným kávovarem. Dal bych do toho všechny své schopnosti abych viděl tu spravedlivou odměnu; uzdravený člověk, který může i přes těžký úraz normálně pokračovat. Ne vyrábět invalidy. A kdybych byl hudebníkem, byl bych špičkový hráč. Aby se moje produkce líbila i s ozvučením, osvětlením, choreografií a kulturním prostředím. A když dělám tu svou práci, musím ji umět obhájit a chci mít za ni pořádně zaplaceno. Ne jak ojroposlanci kteří pro nikoho nic v životě neudělali a berou peníze zadarmo. Ale to zůstává v Anketách a Zábavě a ostatním.

wiera

moje vkladní kniha…a z filmů asi Matrix

fablen

Dale Carnegie a jeho knihy, pak taková velmi útlá knížka od Kay Pollak: Žádná setkání nejsou náhodná

řada dalších knih o duševní potravě (PhDr. Richard Carlson – Nekažte si život maličkostmi)

jendahun

V minulém roce jsem přečetl asi všechny knížky dostupné u nás od Svena Hassela a ještě jednoho autora sloužícího v německé armádě za druhé svět. války(nepamatuji si jméno,údajně to byl Čech).Rád čtu válečné knihy,ale toto se mnou dost zamávalo.Nevím jestli to bylo napsané podle pravdy,prý je to sporné,ale kdyby jen část byla pravda…Už asi nikdy se nebudu dívat na svět a lidi jako dřív.