hapiky

Změnili jste někdy svůj názor či postoj na něco či někoho pod vlivem nebo tlakem argumentů zdejších uživatelů?

Jde ponejvíce o otázky na názor na něco, někoho

Nejlepší odpověď
annas

"Vlny nezastavíš, ale můžeš se naučit surfovat "- Jon Kabat-Zinn
Někdy je to náročné a trvá dlouho …

Neplatí biblické, že "někdo vidí třísku v oku svého bratra,
ale trám ve vlastním oku nepozoruje?“ (Mt 7,3).

https://books­.google.cz/bo­oks?id=uFE6DQA­AQBAJ&pg=PA190­&lpg=PA190&dq=vlny+ne­zastavíš,+ale+mů­žeš+se+naučit+sur­fovat+-+jon+kabat-zinn&source=bl&ot­s=HbS11pBrEO&sig=OF_jkp­FUalkC6OInCtQKJp4NlWo&­hl=cs&sa=X&ved=2a­hU

I když jde o virtuální svět, ale ie třeba oboustranná tolerance, chybu je správné uznat na obou stranách … jenže …

Není nejlepší mlčet, protože člověk ví své ? Tudíž ví, že pověst se šíří, že každý má jiný metr na sebe či na druhé …

Na mnohé jedince jsem změnila názor. Pokud vydržím, budu zde 10 let.

Poznala jsem množství uživatelů virutálního světa, přesvědčila jsem se, že u mnohých platí, že "okolnosti člověka neutvářejí, ale pouze odhalují , jaký je. " (Carlson).

Další odpovědi
Kepler

Své názory jen tak neměním, ale stává se, že se dopustím faktického omylu a pak se plácnu do čela. No jo, nikdo nejsme dokonalý…

ivzez

Ano. Pod tlakem ne, ale pod vlivem jiných uživatelů ano.
Nabídli mi jiný úhel pohledu, což mne přimělo k zamyšlení
a časem k přehodnocení původního názoru či postoje.

A podle mne je to správné. Všichni se vyvíjíme a měnime po celý svůj život.
Myslím si, že bychom neměli být lhostejní ke svému okolí, novým poznatkům apod.

Palpatine

Já své postoje a názory měním neustále podle toho jak se mi to hodí.

ivzez

Zajímavá otázka, Hapiky.

hapiky

annas: Ty poslední věty nejlepší.