jirka F

„Zlodějka snů“ – jak to jenom ten textař myslel?

Znáte tu písničku „Zlodějka snů“? jak je to podle vás myšleno a znáte případně nějakou zlodějku snů?

Jinak přeji vám všem dobrou noc a hezký sny.

Nejlepší odpověď
Rokio

Někdo měl nějaký sen (touhu) a zlodějka snů mu hází klacky pod nohy, případně mu úplně znemožní realizovat jeho sen (touhu).

Příkladem zlodějky snů je podle mě z fiktivních postav například Afrodita (z těch kladných), protože může za šeredný vzhled medůzy (tato řecká bohyně jí zničila život), z těch neutrálních to podle mě je Zloba, která málem zkazila celý život Růžence a co se týče záporné fiktivní postavy, tak tou je bezesporu Dolores Jane, která připravila Harryho Pottera o pozici kapitána ve famfpálu.

Tak to vnímám já. Je to pouze můj názor a můžu se mýlit.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… vono, kdybys napsal, vo jakýho zpěváka de, bylo by to snažší … já znám zlodějku spánku vod Citronů a tam je to jasný: https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/citron/zlo­dejka-spanku-491153 …

zbyndo

Niekedy texty piesne nemajú logiku.Nikto nemôže ukradnúť sen,a jeho splnenie už tobôž,to by musela byť zlodejka realizácie,aj to by musela vedieť,o čo ide, keďže sen je dovtedy snom, kým sa nesplní

ivzez

Zpěvák?
Snad textař.