Zitra se chystam po delsi dobe do knihovny. Poradite co si pujcit ? Nemam vyhraneny zanr. Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

adolf branald – my od filmu

Další odpovědi
arygnoc

Frank Herbert: Duna.

Přečetl jsem najednou (a je to teda bible).
Doporučuji i pokračování.

Pro pobavení se:
Douglas Adams: Restaurant ne konci vesmíru, Sopařův průvodce po galaxii (většinou v jednom svazku).
Doplňuji:
oboje se objevilo i na stříbrném plátně, taktéž doporučuji.

anonym

Karin Jackel-Už nejsem vaše dcera,cokoliv od Jackie Collins,Zdena Frýbová-Mafie po listopadu aneb ryba páchne od hlavy,Jmenuju se Ozzy-O.Osbourne.Tu mám rozečtenou,je to nářez!

barnajka

Mám pro vás delší seznam, takový to „z každýho rožka troška“. Třeba vás něco zaujme :))

Mě osobně několik let zpátky chytly historický romány od Václava Kaplického – je to nesmírně čtivá záležitost, většinou to sjedu na jeden zátah :) Zatím se mi nejvíc libil asi Život alychymistův – popisuje mládí a život Edwarda Kelyeho, ta atmosféra je tak živá, že máte pocit, jako byste tam byla :)
Z té historie je ještě úžasná věc Exodus od Leona Urise – v románu se vypráví o postupným budování Izraele, o pohnutých osudech židovského národa.. Jsou to dva díly, já zatím četla jen jedničku, ale ta je teda fakt špicová.

Z historické klasiky mě zaujal třeba Quo vadis od Henryka Sienkiewicze.
Pokud máte ráda romány ze starého Egypta, zkuste mrknout na Řeku bohů od Wilbura Smithe a nebo Egypťana Sinuheta od Waltariho.

Jestli se chcete pobavit, půjčte si Jirotkova Saturnina, Tři muže ve člunu (Jerome Klapka Jerome) a nebo knížku scénařů Monty Pythonův létající cirkus ä her Járy Cimrmana. Mě vždycky od smíchu bolí břicho :))

Kdybyste zatoužila po faktech, můj tip je Bestiář od Luboše Antonína – je to encyklopedie všech možných stvůr, oblud a příšer: od draků, fénixe, baziliška, rusalky, kyklopa, sirény, sfingy, meluzíny přes kentaura, jednorožce, ptáka noha až po upíry. U každé „položky“ najdete vyčerpávající informace o původu, výskytu, legendách, symbolice… zajímavý dílko! :) Z literatury faktu bych ještě doporučila jakýkoliv lexikon symbolů – jeden jsem si nedávno koupila ve slevách, ale obsahově je náhodou výborný! Žasnu, kolik (skrytých) významů mají některý symboly, co se s nimi člověk denodenně setkává :)
A ještě jeden tip na literaturu faktu: Laurence Rees-Osvětim Nacisté a "konečné řešení. O čem knížka je, asi nemusím vysvětlovat :(

Pro případ, že byste chtěla něco málo poezie, určitě sáhněte po klasice: Erbenova Kytice nezklame nikdy, stejně jako Havran od E.A.Poea.

A jedna lahůdka na závěr: nevím, jestli to ve vaší knihovně budou mít, ale tyhle knížečky rozhodně stojí i za koupi:
cokoliv od Bredlyeho Trevora Greiva a nebo Honzy Volfa. To první jsou menší čtvercový knížečky plný roztomilých fotografií zvířátek s vtipnými komentáři – je to nádherně laskavý humor, každá knížka je prostě kouzelná. Já mám nejradši „Když se nic nedaří: Rychlokurs vylepšování nálady“ :)) Sama jsem ji měla koupenou už 4×, ale vždycky jsem ji pak někomu dala jako dárek :) Vypadá nějak tak: http://www.kos­mas.cz/knihy/127586/kd­yz-se-nic-nedari/

A druhou lahůdkou je Honza Volf – pán používající přídomek „Ten co neumí hrát golf“ :) Více viz odkaz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hon­za_Volf

Jeho knížečky mívají pidi formát, vlezou se vám skoro i do kapsy, ale rozhodně je na pultech nepřehlídnete: všechny jsou sluničkově žlutý, veselý usměvavý sluníčko mají i na obalu a dalších milion exemplářů je uvnitř knížky. Jsou to takový dost svérázný básničky, ale tak moc nabitý pozitivnem, až to hezký není :) Vydává nejen knížečky básniček, ale taky diáře, kalendáříky, plakáty,… Já toho pána prostě žeru! :DD
Před lety jsem narazila na jednu jeho básničku (moudro), která mi v hlavě utkvěla dodnes. Je geniální!!! :)

Potkal jsem sluníčko a ono mě zahřálo.
Potkal jsem ptáčka a on mi zazpíval.
Potkal jsem vodu a ona mě zchladila.
A pak jsem potkal člověka a on mě nas*al
:DD

A nebo:
„Šťastnej člověk co krom lásky v srdci nic víc nechce, tomu pak se žije radostně, s úsměvem a lehce“ :)

A nebo ještě jedna krásná:
„Ticho,láska a pohoda je k nezaplacení­.A pokud si tohle neuhlídáš, tak jsi v tomhle bláznivém světě zcela ztracený.
Ten svět, který stále někam spěchá, tě na pokoji rozhodně nenechá, protože je zvrácený.
A pokud v něm uvízneš,tak budeš polapený.Staneš se šílený.
A tak záleží jenom na tobě, zda se ho ve prospěch klidu vzdáš a to svoje vnitřní štěstí si za každou cenu uhlídáš.
Já taky před tímto divným světem unikám a je kam, tam do klidu , kde jsem sám. Tam se dobře mám. Tam si tu pohodičku vychutnám.“ :)

http://fucktic­ky.blog.cz/0705/hon­za-volf-ten-co-neumi-hrat-golf

Deli

Betty Macdonaldovou – Vejce a já a Co život dal a vzal – pokud to neznáš, doporučuji.
Jinak cokoli od Magdy Váňové: Sestra a sestřička, Když ptáčka lapají…

Valky

Vejce a já zrovna čtu, asi po páté! :D Je to paráda… Pak je suprová kniha Matta Beaumonta . Jak nepřežít vlastní smrt – koupila jsme si ji v Levných knihách, jelikož stála 29Kč ale opravdu mě šíleně překvapila, je to hodně dobrá kniha! Malinkatý kretén, Zvonokosy, cokoliv od Michala Viewegha, pokud Vám nevadí trochu „drsnější“ kniha, tak doporučuju sérii knih od Jeffa Lindsay o Dextrovi, a naučíte se „milovat“ sériového vraha, který koná „dobro“… :o))) Je toho tolik… Maminka miluje cokoliv od Barbary Woodové, tak to můžete taky zkusit. :o)))