Pecudka

Zimní pneumatiky

Od kdy a do kdy musí být zimní pneumatiky? Kdy mohu přezout?

Nejlepší odpověď
Mapel

V období od 1. listopadu do 31. března.

A dále výjimky:

Zdroj: http://www.au­toweb.cz/zakon-a-tzv-povinne-zimni-pneumatiky/

Další odpovědi
venkovan

Zimní nemusíš mít, ale pokud je takové počasí, které vyžaduje zimní a chytnou tě s letními, či uděláš nehodu, tak je to dost drahé.
V zákoně se hovoří o předpokládání takových okolností a právníci si již libují, jak se to nechá porůznu okecat. Nicméně pokud meterologové předpoví, že bude teplota okolo 0°C a ještě k tomu ve veřejněprávním médiu, je to již veřejná informace ze které se člověk jen tak lehce nevykecá, že bodu mrznutí nevěděl. No a mezi základní vzdělání patří, že okolo 0°C voda mrzne, na silnicích se může vysrážet voda ze vzduchu, mohou namrzat mosty apod. Takže je to dáno jen inteligencí řidiče co si dovolí a co ne.
Jaro je ještě daleko, tak se neplaš – nebo se na nich jezdí špatně?