Krupice

Ze kterých médií čerpáte v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině?

Která považujete za relativně objektivní? Osobně čerpám zejména z Echa, ČT a sem tam Novinky. Čemu se dost vyhýbám jsou Seznam Zprávy (moc tendenční), Parlamentní listy nebo jiná okrajová média, která jsou jednostranná nebo mají dosah. A pak samozřejmě knihy o historii. Co vy? A můžete uvést důvod.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Přece přímo z ruských jako Rossijskaja gazeta a Gazeta.ru. 😂

Nečerpám z ničeho, protože je mi to úúúplně u zadničky. Lidi (asi 80 až 90 % světové populace – zbytek jsou chudé státy a lidi bez elektřiny, plus pár vyjímek, kde to lidi nezajímá, jako třeba blízký východ) to řeší vysoce nad rámec svých možností, povinností, odpovědnosti, povolanosti a nevím čeho. Nic jim do toho není, ale všichni to budou neustále řešit, mluvit o tom, šířit dezinformace (z obou stran!!), vystavovat ukrajinské vlajky a přejmenovávat ruské věci na ukrajinské.
Rusy nepodporuju, ale už se mi chce blít, jak je VŠUDE modrá a žlutá. A když myslím všude, tak opravdu všude.. na internetu a nejen na soc. sítích, ale i všude venku, namísto státních vlajek je všude vyvěšená nebo načmáraná ta ukrajinská. Nejvyšší vrchol kokotismu je přejmenovat ruskou zmrzlinu na ukrajinskou… to už je moc. 😂

Další odpovědi
Ametyst

Kupodivu objektivní je novinář ukrajinského původu Jefim Fištejn. Líbí se mi europoslanec Milan Uhrík. Pak koukám na živé přenosy, tiskové konference bez tlumočníků. Je důležité nechat mluvit všechny, protože si můžeme udělat celkový obrázek. Pokud někdo mele o anexi Krymu, měl by říct i b), že tam proběhlo referendum o připojení k Rusku. Krym si polepšil životní úrovní, a byl tam klid. To ani pisálkové nepopřeli.

Viktorie II.

Z tvých příspěvků.

_Bůh_

Twitter. Z toho čerpají novináři.

https://twitter­.com/andrewof­polesia
https://twitter­.com/ua_indus­trial
https://twitter­.com/IAPonoma­renko
https://twitter­.com/nexta_tv
https://twitter­.com/bratricek
https://twitter­.com/Zelensky­yUa

Hlavně ta Nexta je dobrá. Spoléhat se na česká média je cesta do pekel, ty zprávy jsou dosti osekané a nedokáží poskytnout reálný obraz situace. Neinformovanost Čechů o dění na UA je tristní. Na Twitteru je celá řada fotek a videí, která věrně ukazují situaci.

led

Nedá sa, vlastne, správnejšie je sledovať priebeh z rôznych zdrojov, nielen z jedného, pretože každý zdroj dáva informácie poplatné svojmu zriaďovateľovi a v zmysle starého porekadla: „Kto ťa platí, toho polievku ješ“

Ametyst

Disraeli: Absolutně podepíšu Tvůj příspěvek. Ten odezdikezdizmus je hrozný- a to nemám televizi. Dnes byl polský předseda vlády Morawiecki s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem podívat se na ukrajinsko- polský hraniční přechod. Záznam na live kameře. Řekla bych, že je to dost důležitá zpráva- ale pisálky živí senzace, a válka táhne. Minulý týden, kdy ještě nezačala, už o ní informovali.

Krupice

Hlavně, že tady paní Ametyst je zcela uvědomělá osoba z kritickým myšlením, někdy jsou to fakt perly :D Mám spíše pocit, že si to často lidi sami vykládají jako senzaci a musí to nutně cpát všem :D

Ametyst

Krupice: tak to nečti. Ty si snad nenecháš denně cpát do hlavy masmediální bláboly z Prahy? Nikdo jako ty mi ještě nebyl schopný napsat, v čem nemám pravdu. Zmůžou se jen na osobní pomluvy. Takže hezky po technickém způsobu-za prvé, za druhé, za třetí, kde jsem neměla pravdu.

Krupice

Bagatelizace rizikovosti ruské informační války skrz dezinformace a kyberbezpečnost mi přijde dost solidní hra s ohněm. I dnes se ukazuje, že Putin není lídr, který by měl silnou podporu, svou autoritu drží strachem a násilím. Když na to kterékoliv médium upozorní, lidé jako Vy se to snaží dementovat. Jakmile opravdu dojde k tomu, že se téměř ve všech společenských kruzích hovoří o ruské agresi, nezmůžete se na nic jiného, že USA podnikají válečné invaze. Problém je v tom, že to neomlouvá chování Ruska. A další věc je nepochopení celé problematiky, nikdo tady fakticky proti Rusku nic nemá, ale proti režimu, který tam je a rozeštvává a narušuje bezpečnost na území východní a střední Evropy.

Disraeli

Když ruská invaze, tak ruské zdroje, to dá rozum. ;)

Krupice

Viktorie: Jsem poctěn.