Avatar uživatele
Registrovaný

Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu a nedal pásku. Jsem ve zkušební době.

jsem invalidní důchodce pobírám rentu z prac.úrazu přivydělávám si jako vrátný.První plat jsem dostal teď už nevyplaceno a nemám od zaměstnavatele ani výplatní pásku kterou musím dokládat na pojišťovnu jinak mi nevyplatí rentu ani oni.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

PÍSEMNĚ zaměstnavatele vyzvěte, aby vám zaplatil mzdu za předcházející měsíc a předal vám i vyúčtování. Teprve, když tuto svoji povinnost nesplní do konce měsíce*) , tak bude mít v zádech zákoník práce, který vám umožní na takovémto zaměstnavateli-ignorantovi vymoci i odstupné, protože budete moci uplatnit tzv. okamžité zrušení pracovního poměru dle ustanovení § 56/b. zákoníku práce.

*) myšleno do konce měsíce následujícího po měsíci, za který jste měl dostat mzdu... a abych byl přesný, tak okamžité zrušení dle § 56/b) můžete uplatnit až po 15 dnech po uplynutí té lhůty "do konce násled.měsíce"

---------------

btw. této vaší větě nerozumím
"První plat jsem dostal teď už nevyplaceno..."

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud vám neplatí mzdu, ještě to neznamená, že zůstanete bez prostředků. Dlužnou mzdu můžete žádat po kterémkoliv úřadě práce, chrání vás totiž zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Díky novele mají pracovníci v této situaci od 20.7.2009 lepší možnost jak uplatňovat své nároky a to i včetně odstupného. Více čtěte v článku na serveru Podnikatel.cz: Při insolvenci
GOOGLE


Avatar uživatele
Registrovaný

Byla mi vyplacena pouze první mzda po prvním odpracovaném měsíci další odpracovaný měsíc již mi nebyla vyplacena mzda a ani předána výplatní páska,kterou musím dokládat na pojišťovu.Dnes jsem zjistil že je podnik v likvidaci mění se tím na něco narok nebo ne můžu udělat nějaká opatření?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

To co uvedla Mili platí u zaměstnavatele, který je v insolvenčním řízení. Pochybuji, že by to platilo pro všechny zaměstnavatele, tedy aspoň o tom nemám žádné informace.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2236
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1001
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.