Avatar uživatele
anonym

Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu

Dobry den, chci se zeptat 3.12 jsem dala výpověd ve zkušební době. Za listopad jsem dostala výplatu, ale výplatní pásku ne.Za tři dny v prosinci mi nechce zaplatit a ani dát výplatní pásku za minulý měsíc, vůbec se mnou nekomunikuje. chci se zepata jak mám dál postupovat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Napište mu dopis, kde ho upozorněte na prokazatelné porušení zákoníku práce a vyzvěte jej k :

  1. DOPLACENÍ dlužné mzdy za prosincové dny, které jste prokazatelně odpracovala
  2. PŘEDÁNÍ výplatní pásky za 11/2010 a 12/2010

Stanovte mu termín, např. do 3 pracovních dní a sdělte mu, že pokud termín nedodrží, pak celou záležitost předáte Oblastnímu inspektorátu práce se sídlem v XY (podle místa, kde sídlí firma vašeho bývalého zaměstnavatele).

Pokud vás zaměstnavatel bude skutečně ignorovat, tak kopii výše zmíněného dopisu skutečně odešlete na Oblastní isnpektorát práce.

Zdroj: http://osha.e­uropa.eu/fop/czech-republic/cs/go­od_practice/fi­les/priloha3_kon­takty_metodika_pro_pod­niky.pdf

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mili @

Zajít na pracovní úřad, tam řeší i takovéhle záležitosti…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bičiště

Pán odpovídá správně, jen podotýkám, že Oblastní inspektorát práce vydá doklad o tom, že zaměstnavatel porušil Zákoník práce.Pokud nebude zaměstnavatel toto respektovat ,pak vyjádření inspektorátu práce je téměř nevyvratitelným důkazem u případného soudního jednání.

Zdroj: Z hlavy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek