Zaměstnavatel mi nezaplatil výplatu

Dobry den, chci se zeptat 3.12 jsem dala výpověd ve zkušební době. Za listopad jsem dostala výplatu, ale výplatní pásku ne.Za tři dny v prosinci mi nechce zaplatit a ani dát výplatní pásku za minulý měsíc, vůbec se mnou nekomunikuje. chci se zepata jak mám dál postupovat.

Nejlepší odpověď
standa

Napište mu dopis, kde ho upozorněte na prokazatelné porušení zákoníku práce a vyzvěte jej k :

  1. DOPLACENÍ dlužné mzdy za prosincové dny, které jste prokazatelně odpracovala
  2. PŘEDÁNÍ výplatní pásky za 11/2010 a 12/2010

Stanovte mu termín, např. do 3 pracovních dní a sdělte mu, že pokud termín nedodrží, pak celou záležitost předáte Oblastnímu inspektorátu práce se sídlem v XY (podle místa, kde sídlí firma vašeho bývalého zaměstnavatele).

Pokud vás zaměstnavatel bude skutečně ignorovat, tak kopii výše zmíněného dopisu skutečně odešlete na Oblastní isnpektorát práce.

Zdroj: http://osha.e­uropa.eu/fop/czech-republic/cs/go­od_practice/fi­les/priloha3_kon­takty_metodika_pro_pod­niky.pdf

Další odpovědi
Mili @

Zajít na pracovní úřad, tam řeší i takovéhle záležitosti…

Bičiště

Pán odpovídá správně, jen podotýkám, že Oblastní inspektorát práce vydá doklad o tom, že zaměstnavatel porušil Zákoník práce.Pokud nebude zaměstnavatel toto respektovat ,pak vyjádření inspektorátu práce je téměř nevyvratitelným důkazem u případného soudního jednání.

Zdroj: Z hlavy