hudys

dlužná mzda + odstupné

Dobrý den,
zaměstnavatel mi z nedostatku financí vyplácel každý měsíc míň peněz, než kolik byla částka na výplatní pásce. Za poslední 2 měsíce jsem nedostala žádnou výplatu, a proto jsem před uplynutím posledního měsíce ukončila pracovní poměr dohodou. Zaměstnavatel mi dluží na výplatách 45 000,– Kč. Podepsal mi dlužní úpis na celou částku, ale nic mi nesplácí, protože prý nemá peníze. Jak mám dále postupovat, abych své peníze od něj dostala ? A pak se chci ještě zeptat, zda mám nárok na odstupné?

Nejlepší odpověď
standa

ÁCH JO !

1. na odstupné nárok nemáte, protože jste dobrovolně podepsala dohodu o ukončení prac.poměru

  • přitom jste mohla učinit jednoduchý administrativní úkon (napsat zaměstnavateli oznámení o OKAMŽITÉM skončení prac.poměru podle § 56 ZP) a v tom okamžiku byste měla NÁROK na odstupné

2. co se týká dlužné mzdy, tak vám nezbyde nic jiného než podat žalobu…detaily k tomuto tématu naleznete ve zdroji

Zdroj: http://www.pe­trmatula.com/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=557:dlui-vam-zamstnavatel-mzdu-nebo-jeji-ast&catid=1:la­test&Itemid=104

Další odpovědi
Jambalaya

Odstupné:
Tak to bych řekla, že jste se zeptala dost pozdě. Pokud vám zaměstnavatel dluží peníze, měla jste okamžitě zrušit pracovní poměr dle §56 odst. b). dle tohoto § byste měla rovněž nárok na 3 měsíční odstupné. Pakliže jste mu podepsala dohodu, asi si zamnul ruce a vy máte smůlu.