Deniiiska

zakaz řízení

dobry den mam dotaz muj bratr měl nastoupit do věznice na 6 měsícu v listopadu ale nenastoupil ale ted sam nastoupil v lednu ma to že řídil v zakazu řízení tak se chci zeptat jak to bude mít když ted za to propouštěly děkuji moc za odpověd

Odpovědi
standa

Bratrovo jednání „…že řídil v zakazu řízení“ BYLO A JE i po 1.1.2010 trestným činem, konkrétně trestným činem Maření výkonu úředního rozhodnutí.

A za tento konkrétní trestný čin se nikdy „nepropouštělo“ *)

Ještě bych poznamenal, že pokud bratr bez řádné omluvy nastoupil výkon trestu s 2 měsíčním prodlením, může soud tuto skutečnost kvalifikovat jako další trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí“

*) pokud se za ŘÍZENÍ BEZ řidičského oprávnění k Novému roku propouštělo, tak to bylo JEN v případech, kdy tito odzouzení nebyli nikdy v minulosti vlastníky řidičského oprávnění…, takže pak se v těchto případech nedopustili trestného činu „maření výkonu…“, ale dopustili se jen trestného činu „řízení bez řidičáku“ a tento trestný čin (§ 180d) byl k 1.1.2010 zrušen…

… a to není případ vašeho bratra !