Autoškola při zákazu řízení

Dobrý den,přítel nikdy neměl ŘP,dostal na 1 rok zákaz řízení,během té doby úspěšně složil zkoušky v autoškole.Teď mu byl trest prominut,ale když byl podat žádost o vydání ŘP,tak mu bylo sděleno,že vůbec nesměl autoškolu dělat a že to předávají policii.Jaký mu hrozí postih??

Odpovědi
standa

Během zákazu řízení se prostě nesmí „řídit“, což se v autoškole ale děje.

Takže jste mohl dopustit i trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí…, myslím, že ve vašem případě to skončí v nejhorším případě podmínkou, možní ale ´jen´ finanční pokutou + nejspíš i prodloužením zákazu řízení.

§ 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

(1.a) Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že vykonává činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána nebo pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění podle jiného právního předpisu…, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.