Hope2005

Maření uředního rozhodnutí

KAMARÁDKA DOSTALA DVA MĚSÍCE ZA ŘÍZENÍ BEZ ŘIDIČAKU.NASTUP TRESTU DOSTALA KONCEM LONSKEHO ROKU,ALE TREST NENASTOUPILA.HROZÍ JI ZA TO NEJAKY POSTIH? DÍKY ZA ODPOVED.P

Nejlepší odpověď
standa

Pokud byla kamarádka skutečně pravomocně odsouzena k nepodmíněnému trestu 2 měsíců (což tedy pochybuji, ale budiž) a obdržela nástup k výkonu tohoto trestu a k výkonu nenastoupila aniž by pro to měla zásadní zdůvodnění (např. vážná nemoc), tak to bude mít pěkný malér, protože se dopustila dalšího trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí…, s trestními sazbami nebudu v tuto chvíli strašit, ale je tam sazba vysoká (§ 337).

Spíše bych se zaměřil na skutkovou podstatu jejího protiprávního jednání, či spíše jak vypadá rozsudek.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d4­.aspx