Avatar uživatele
Pokročilý

Platí zákaz řízení mot vozidel vydaný českým soudem jen v ČR nebo v celé EU?

Platí zákaz řízení mot vozidel vydaný českým soudem jen v ČR nebo v celé EU?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zákaz PLATÍ OBECNĚ bez ohledu na státní území.

Takže odsouzený by mohl být stíhán za maření výkonu úředního rozhodnutí i tehdy, pokud by vozidlo řídil v zahraničí.

Výše uvedené tvrzení je podložené ustanovením § 4, odstavec 2, písmeno a) trestního zákoníku o tzv. "zásadě teritoriality"

§ 4
(2.a) Trestný čin se považuje za spáchaný na území ČR dopustil-li se tu pachatel jednání, i když "porušení" nastalo v cizině...

(detailní znění tohoto § 4 naleznete níže ve zdroji)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast1h1d3.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2235
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1001
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 441
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 420

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.