Drap

Zajímá vás odkud a z čeho jsou potraviny které jíte ?

Přikládám několik zajímavých informací
http://letecka­posta.cz/895601862

Nejlepší odpověď
anonym

Zajímá…Nijak hystericky to nehrotím,ale přemýšlím co si kupuji,za kolik,kde a kdy.Dávám přednost sezónním produktům a pokud možno regionálním.Žiju tak,že toho hodně pořídím v nedaleké vsi od farmářů a ještě zásobuji dceru a její rodinu.Mám domácí pekárnu, nedaleko je kozí farma s výrobou vynik.sýrů,ale těm nějak nemůžu přijít na chuť…:D

Další odpovědi
anonym

Ano, Drape – opět potvrzení skutečnosti, že je třeba začít konečně používat zdravý selský rozum a hlavně vlastní mozek.

hanny 2

Je to smutný,ale to by musel mít člověk vlastní farmu a jíst jen vlastní produkty,aby si byl jistý,z čeho jsou.Protože ať koupíš co chceš,tak nevíš......už není radno věřit nikomu a k tomu ti ani vlastní rozum moc nepomůže.Tak se aspoň snažit a doufat!

anonym

To zajímá moji manželku. Ta přečte kdejakou etiketu v marketu (stejně tam lžou), jen abych nesežral něco, co by mi uškodilo.
Ale jen co vyjedu na kole mimo dohled, tu je klobáska z udírny, tam je pivečko – i několik! Ale jen co přijedu domů, už zase musím mlsat zeleninu. Ten svět je hrozně náročnej!

Damiana

Zajímavý článek, hned jsem ho poslala známé, která se zabývá zdravou výživou a hlavně bio produkty, určitě ji osloví…
My zásadně nekupujeme polotovary nebo potraviny, o jejichž původu by se dalo s úspěchem pochybovat. Opravdu se snažíme „vychytat“ české výrobky. Naštěstí se zase rozjíždí faramářské trhy (zelenina a ovoce) – s těmi máme dobrou zkušenost, vajíčka máme vlastní, pečivo i maso kupujeme u soukromníků, bylinky si pěstuji, mléko a mléčné výrobky mi vozí kamarádka z farmy. Člověk nesmí být líný se o sebe dobře postarat a pídit se. A nepřežírat se. Protože je stále hodně lidí, pro které je důležitá kvantita. Je jim jedno z čeho, ale hlavně, že mají nacpaný teřich. Nedávno jsem slyšela jednu ženu, která si na farmářském trhu stěžovala na cenu sýra – deset deka „za ty prachy“ bylo málo, za to by byl v Lídlu kusanec! Je fakt, že paní jako gurmet nevypadala…

Amie

Někdy je lepší nevědět a jen doufat že ta dobrota při zjištění složení se nezmění v nestravitelný patvar.

anonym

Snažím se věřit údajům z obalu výrobku :) Bohužel v dnešní době už nic jiného nezbývá. A pokud chci mít opravdz jistotu tak občas zajdu na farmářské trhy na Jiřáku v Praze, kde prodávají jen prověření farmáři…

briketka10

mám štěstí, že nekupuju kuře, jogurty ani tvaroh a olivový olej ten jo, ale když si občas kápnu pár kapek na smažení nebo do salátu tak z toho neumřu :DD
ty informace jsou jinak otřesné dřív to hospodaření bylo samozřejmě efektivnější – jezdím často na jižní Moravu a i tam je vidět trochu úpadek
ubývá políček a i vinic nevím kam to povede je to velká škoda !!
Doplňuji:
Adush-ko Ty se máš tak ráda bych chodila na ty trhy taky a dávala si do sosáčku mňam mňam :DD