Avatar uživatele
Drap

Zajímá vás odkud a z čeho jsou potraviny které jíte ?

Přikládám několik zajímavých informací
http://letecka­posta.cz/895601862

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Damiana, anonym, anonym před 4399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zajímá…Nijak hystericky to nehrotím,ale přemýšlím co si kupuji,za kolik,kde a kdy.Dávám přednost sezónním produktům a pokud možno regionálním.Žiju tak,že toho hodně pořídím v nedaleké vsi od farmářů a ještě zásobuji dceru a její rodinu.Mám domácí pekárnu, nedaleko je kozí farma s výrobou vynik.sýrů,ale těm nějak nemůžu přijít na chuť…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, Drape – opět potvrzení skutečnosti, že je třeba začít konečně používat zdravý selský rozum a hlavně vlastní mozek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Je to smutný,ale to by musel mít člověk vlastní farmu a jíst jen vlastní produkty,aby si byl jistý,z čeho jsou.Protože ať koupíš co chceš,tak nevíš......už není radno věřit nikomu a k tomu ti ani vlastní rozum moc nepomůže.Tak se aspoň snažit a doufat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To zajímá moji manželku. Ta přečte kdejakou etiketu v marketu (stejně tam lžou), jen abych nesežral něco, co by mi uškodilo.
Ale jen co vyjedu na kole mimo dohled, tu je klobáska z udírny, tam je pivečko – i několik! Ale jen co přijedu domů, už zase musím mlsat zeleninu. Ten svět je hrozně náročnej!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Zajímavý článek, hned jsem ho poslala známé, která se zabývá zdravou výživou a hlavně bio produkty, určitě ji osloví…
My zásadně nekupujeme polotovary nebo potraviny, o jejichž původu by se dalo s úspěchem pochybovat. Opravdu se snažíme „vychytat“ české výrobky. Naštěstí se zase rozjíždí faramářské trhy (zelenina a ovoce) – s těmi máme dobrou zkušenost, vajíčka máme vlastní, pečivo i maso kupujeme u soukromníků, bylinky si pěstuji, mléko a mléčné výrobky mi vozí kamarádka z farmy. Člověk nesmí být líný se o sebe dobře postarat a pídit se. A nepřežírat se. Protože je stále hodně lidí, pro které je důležitá kvantita. Je jim jedno z čeho, ale hlavně, že mají nacpaný teřich. Nedávno jsem slyšela jednu ženu, která si na farmářském trhu stěžovala na cenu sýra – deset deka „za ty prachy“ bylo málo, za to by byl v Lídlu kusanec! Je fakt, že paní jako gurmet nevypadala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Amie

Někdy je lepší nevědět a jen doufat že ta dobrota při zjištění složení se nezmění v nestravitelný patvar.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Snažím se věřit údajům z obalu výrobku :) Bohužel v dnešní době už nic jiného nezbývá. A pokud chci mít opravdz jistotu tak občas zajdu na farmářské trhy na Jiřáku v Praze, kde prodávají jen prověření farmáři…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mám štěstí, že nekupuju kuře, jogurty ani tvaroh a olivový olej ten jo, ale když si občas kápnu pár kapek na smažení nebo do salátu tak z toho neumřu :DD
ty informace jsou jinak otřesné dřív to hospodaření bylo samozřejmě efektivnější – jezdím často na jižní Moravu a i tam je vidět trochu úpadek
ubývá políček a i vinic nevím kam to povede je to velká škoda !!
Doplňuji:
Adush-ko Ty se máš tak ráda bych chodila na ty trhy taky a dávala si do sosáčku mňam mňam :DD

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek