hapiky

Začíná budoucnost už dnes?

Protože zítra už bude dnešek minulostí.

Nejlepší odpověď
annas

Budoucnost kromě sloves můžeme vyjádřit i příslovci času –

Příslovce času vyjadřují, kdy probíhá nějaký děj, ale také jak dlouho či jak často. Příslovce času svůj tvar nemění.

Dnes je dnes , zítra je další den. Takže z kontextu vyplyne, že příslovce zítra označuje nedalekou budoucnost.

příslovce zítra označuje svým významem blízkou budoucnost. Dnes je dnes, tedy přítomnost, i když ve vztahu k hodinách je čas v 15 hodin budoucností vzhledem k rannímu času.

Pro zítřejší den, tedy zítřek, je dnešní den minulostí.

Myslím si, že důležitější je dnes, když chceme něco udělat či vyřešit než zítra. Přece zítra bude opět dnes , takže jistým způsobem budoucnost odsouváme stále dál.

To vše ukazuje na možnosti chápání češtiny a významu slov.
včera, – nepříliš vzdálená minulost, dnes je přítomnost, zítra .= blízká budoucnost.

Budoucnost dnes začne za chvíli, když nám to ukáží hodiny. Záleží tedy na úhlu pohledu, pokud bereme jen část dne, nikoliv celý dnešek. Je třeba použít jiné příslovce – je jasné, že za chvíli, za hodinu je součástí dneška, pokud nejde o dobu kolem 24. hodiny.

Je třeba si uvědomit, že dnes je dnes, zítra je opět dnes. včera bylo dnes. z toho plynu, že pokud berete, že dnes začíná budoucnost, není to možné z
pohledu jazyk říct, teprve zítra lze uvádět, že dnes je budoucnost, protže protože přítomnost skončila včera. Záleží opravdu na pochopenío významu příslovčí či podst. jmejn denšek, včerejšek, zítřek jako celku.

Další odpovědi
Kepler

Podle obvyklých definic času ano. Můžeme ale taky říci, že budoucnost začala už na počátku věků, protože ta jediná se dá měnit.

marci1

Budoucnost dneška je dnes, zítra bude minulost a dnes je přítomnost. 🙂

paul1

Často se říká, že zítra bude líp. Jenže když se probudím, tak zase je jen dnes 😁.