ellamakrela

Za jak dlouho přibližně vyčichne acetol z koberce?

Dobrý den, omylem jsem včera vylila lak na nehty na koberec, skvrnu se mi podařilo vyčistit pomocí acetolu, ale pokoj stále smrdí po acetonu i po jedné celé noci větrání. Za jak dlouho si myslíte, že to vyčuchne?

Odpovědi
Kepler

Nějaké zbytky acetonu jistě zůstaly navázány v koberci, lak určitě nebyl odstraněn na 100%. Něco se taky nasáklo do ostatních bytových textilí, mohlo by to „smrdět“ (mně to ale voní) ještě pár dnů. Zkus si v místnosti občas zapálit obyčejnou svíčku, ta organické smrady spolehlivě likviduje.

mosoj

Aceton je velmi těkavý. Proto je hodně cítit, ale o to rychleji vyprchá.
Dlouhodobé dýchání par acetonu způsobuje snižování červených krvinek a leukemii. Nicméně to tobě nehrozí.