Meggie2

Z čeho pochází slovo larisa?

Nejlepší odpověď
annas

A. Napsala jste larisa.

Slovo larisa se používá pro deku. " Larisy jsou deky, které dobře izolují proti úniku tepla na rozdíl od jiných dek. To je dáno tím, že nejsou utkány, ale vyrobeny[ujasnit] ze syntetických vláken. "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99ikr%C3%BDvka

B. . Možná kvůli významu slova larisa = líbezná,, příjmená , milá atd. vznikl název l deky larisa z ženského jména Larisa.

Původ jména Larisa.

1. Český zdroj
"Lara (také Larisa) je ženské křestní jméno. Jméno má řecký původ, vykládané buď z názvu stejnojmenného řeckého místa, nebo z řeckého slova '“laros“, to znamená racek, líbezná, příjmená, milá. . V řecké mytologii se vyskytuje nymfa Larisa.

Kulturní původ:

V hindštině je to zkratka jména Laranya, který značí elegantní, ladná
V tureckém jazyku znamená vodní víla!"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lara

2. Z anglického zdroje

"Řecká dětská jména Význam:
V řeckých jménech dítěte význam jména Larissa je: Citadela.

Latinská jména dětí Význam:
V latinských jménech pro děti význam jména Larissa je: Veselý. Rozradostněný. Milovník Poseidona.

Ruská jména dětí Význam:
V ruských jménech dítěte význam jména Larissa je: Ochrana.

Americká jména dětí Význam:
V amerických dětských jménech význam jména Larissa zní: Ochrana.!

https://www.shek­nows.com/baby-names/name/larissa/

3. Ruský zdroj
Krátká forma jména Larissa. Lariska, Lara, Larusya, Larunya, Larula, Laura, Larya, Risa, Lesya, Lyalya, Lialenka, Lyalechka, Lyalyunya, Lyalyusya, Lyalyuska, Risya, Risenka, Risechka, Risunya. Původ jména Larissa. Jméno Larissa je ruské, pravoslavné, řecké.

Jméno Larisa má jiný původ. Někteří naznačují, že toto jméno pochází z názvu starogréckého města Larissa (Larissa).

Jiní lidé věří, že má latinské kořeny a pochází ze slova „larus“, což znamená „racek“ nebo „pevnost“. Je možné, že jméno Larisa pochází z jiného latinského slova „laris“, což znamená „duch strážce. tce“. Existuje také názor, že jméno Larissa má něco společného se starořeckým slovem „laros“, což znamená „příjemný“, „sladký“. V řecké mytologii byla Larissa jménem jedné z nymf (Poseidonovy vnučky).

V Ruskou se toto jméno rozšířilo díky řecko-katolické víře, v níž existuje svatá Larisa.

Подробнее на https://kakzo­vut.ru/names/la­risa.html

Je třeba si uvědomit existuje jméno Larrisa a Larisa. po zajímavost uvádím obě.

Dovíte se, že Larrisa je jméno ruské, Larisa prochází z řečtiny či latiny.

Jenže nevíme, zda se ptala tazatelka na jméno nebo deku, či jiné využití slova larisa, navíc když je otázka v zábavě.

Další odpovědi
Pepa25

Z řečtiny – jde o jméno nymfy v řecké mytologii.

elkon

Je to ruské ženské jméno.

marci1

Slovo larisa pochází údajně z latiny a v češtině znamená „obaleč“. 🙂
https://www.pri­roda.cz/slovnik­.php?detail=180453