Avatar uživatele
LysoňXXX

Xenofobie?

Když na Čecha mluví Rus nebo Ukrajinec v Česku. Proč Češi už od kosti jsou víc obezřetní? (Včetně mě). Je to nějaká sebereflexe po roku 68? Když na mě mluví někdo z UK, USA nebo Španělsky, tak se cítím bezpečněji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

To nemáš jenom tady. Zkus promluvit česky na Němce:-) I v USA nebo ve Velké Británii se na cizince dívají skrz prsty. A co teprve klasika – Amíci a Frantíci…
Lidé si „podvédomě“ brání své území, mají strach, že by mohla nastat nějaká změna, o něco mohou přijít (třeba o práci, majetek), že k nim zavedou novoty, které jim nejsou vlastní atp.
Zkus se na to mrknout i z druhé strany. Když přijdeš (třeba) do Ruska, budeš se sama dívat na Rusy úplně jinak. Najednou ti na nervy nepůjdou, protože ty víš, že jsi u nich host a oni jsou doma. Jenže jak se budou dívat oni na tebe? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

nemám ten problém ani s ukrajinci, poláky, rusy… jen před cikány se mám napozoru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Problém o tom zda můžeme či nemůžeme nějaké cizince je asi trochu jinde. Jde o kulturnost a slušnost lidí. Když vidíte jak se skupina Ruských turistů u památek mačká a předbíhá, tak si nejenom mi něco pomyslíme. Jinak si myslím, že pokud se bude Evropa dále spojovat tak časem nebudou takové averze vůči jiným národnostem. Stačí se podívat u nás na Vietnamce. Postupně si na ně zvykáme a oni, zejména generace, která se narodila u nás také. Opatrní budeme pouze proti těm, kteří se nepřizpůsobí okolní společnosti a nebudou dodržovat její pravidla. A to nemusí být u nás jen národnostní menšina a na západě Arabové.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek